Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

6 месеци по раѓањето на нејзината ќерка, Џиџи Хадид се врати на модната писта

Една година откако бремена одеше на модната ревија на Шанел, Џиџи Хадид се врати од породилно отсуство на пистата за новата колекција на Версаче за есен / зима 2021 година.

Иако неодамна изјави дека не брза да се врати под рефлекторите и во бурното темпо на модниот свет, се чини дека повремено ќе прави исклучоци или постепено ќе се врати на својата поранешна работа. Иако откри дека откако стана мајка, има денови кога не само што не се дотерува, туку и примена на дезодоранс е исклучителен успех, Џиџи на шоуто изгледаше беспрекорно со својата долга црвена коса и сината сенка за очи кои ги истакнуваат нејзините очи.

Заедно со Џиџи и неколку други модели, сестрата на Џиџи, Бела и пријателката Ирина Шајк исто така блескаа на ревијата на Версаче. Во новата колекција, прикажана неколку дена по модната недела во Милано, доминираат монохроматски изглед во црна, виолетова и црвена боја, како и графички обрасци и неизбежно злато, а свилените бандани и платформи се издвојуваат од модните додатоци. Погледнете ги избраните погледи за есен / зима 2021 година во галеријата.

profimedia-0595424728
profimedia-0595424921
profimedia-0595424942
profimedia-0595424831
profimedia-0595425115-1
profimedia-0595425163
profimedia-0595425180
profimedia-0595425187
profimedia-0595425052
profimedia-0595425109
profimedia-0595425123

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement