Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

5 јакни што секоја жена мора да ги има во својата гардероба!

Овие безвременски модели ќе ги ублажат сите ваши модни дилеми во секоја ситуација и ќе се погрижат секогаш да изгледате младешки, елегантно и шик …

Сако од букле

Тие беа популаризирани од Жаклин Кенеди, и останаа на врвот со децении во списокот на парчиња must have. Со причина што ова е парче што ќе ви даде допир на елеганција во еден момент и ќе ја нагласи вашата женственост. Може да го комбинирате со мали фустани, тесни црни панталони и здолништа со pencil крој. И покрај тоа, во еден момент ќе изгледате како дама!

Смокинг

Statement парче облека што често ги гледаме на многу sвезди и ја подигнува секоја комбинација во секунда. Класичниот црн смокинг крој можете да го комбинирате на безброј начини – со фармерки, тесни црни панталони или лежерно можете да облечете фустан. Таа е идеална за вечерни комбинации и свечени прилики.

Балонер

Одри Хепберн, Мерилин Монро и Жаклин Кенеди се само некои од многуте жени кои го прославија класичниот балонер. Интервју за работа, брзање низ градот или вечерно излегување се само некои од безброј прилики за кои ова парче е совршено. Најмногу нè импресионира класичното беж балонер, кој е најблагодарен за неговата боја. Вечна класика!

Кожна јакна

Жените веќе долго време сфаќаат колку вреди добра кожна јакна. Парчето кое беше омилено кај бунтовничките маргиналци и мотоциклисти влезе во мејнстримот на голема врата и сигурни сме дека статусот на класично парче изјава никогаш нема да изгуби. Покрај строго свечени и свечени прилики, можете да носите црна кожна јакна кога и каде сакате!

Трапер јакна

Парче кое доаѓа во безброј нијанси и кроеви, но кое останува во тренд засекогаш. Трапер јакната можете да ја комбинирате со скоро сè што и да помислите. Идеален е за лежерни дневни комбинации кои сакаат да дишат малку од класичниот бунтовен дух и нота на бохо шик. Повеќе сакаме да го комбинираме со разиграни и размавтани цветни фустани …

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Ако бившиот веќе не гледа заедничка иднина со вас, тоа ќе го сфатите кога ќе се сретнете, а тој едвај ќе ве погледне, кога...

Route 66

Jeep Wrangler со текот на времето „прерасна“ во софистицирана машина и би било интересно ако Американците воведат помала теренска верзија, како што е визијата...

Fool Moon

На десетгодишнината од веридбата на Кејт Мидлтон (38) и принцот Вилијам (38), британските медиуми објавија помалку познати детали од времето кога војводата и војвотката...

Green Tea

Ако сакате вкусна супа богата со хранливи состојки и лесна за подготовка, ова е вистинскиот рецепт за вас. Сè што ќе ви треба се...

Advertisement