Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

5 модни стајлинзи кои морате да ги пробате овој декември

Да се ​​најде совршена рамнотежа помеѓу топла облека и префинет стил не е секогаш лесна задача.

Кога ќе пристигне декември и несомнено студеното време, може да биде вистински предизвик да ја извадите вистинската топла облека од плакарот. Особено кога има толку многу работи и настани на списокот – новогодишни маркети со фина храна и топли пијалоци, одлични забави кои се најавуваат, па дури и одење на работа и кафе со пријателите – потребна ви е помодерна зимска облека.

Тоа е сосема јасно. Но, нивното вклопување е сосема друга приказна. Воспоставувањето совршена рамнотежа помеѓу загреан и шик изглед не е лесна задача, но не грижете се – имаме решение.

Без разлика дали ви треба замена за старо зимско палто или барате комплетен аутфит кој ќе одговара и на канцелариската облека и на директен пијалок после работа во петок навечер, ви донесуваме 10 инспиративни стајлинзи совршени за декемвриските денови.

Капут со постава + рамни фармерки + чизми со дебел ѓон

Волнен фустан + капут + чизми до колена

Кожна јакна + слип здолниште + бајкерки

Блејзер и панталони + чизми

Кардиган + фармерки + чизми до колена

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement