Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

4 парфеми што ќе ги носиме оваа есен

Летото е скоро готово и доаѓа есенската сезона „назад кон училиште“, што е дефинитивно добра работа кога станува збор за модата, убавината и парфемот. Топлите есенски бои и потребата за удобност доаѓаат рака под рака со подлабоки, секси мириси кои беа премногу тешки за носење во текот на летото. Ако барате нов есенски парфем, имаме 4 миризливи идеи кои едвај чекаме да ги „облечеме“.

НОЌЕН ПАРФЕМ

Инспирирана од „новиот концепт на време“ предизвикана од пандемијата, Шанел оваа есен претставува нов концепт на мирисот на Коко Мадемозел – ноќен парфем. Уживајте во познатиот мирис, но во ново мат шише и нова текстура што сензуално се нанесува на кожата, косата или ноќницата, доколку сакате.

Chanel Coco Mademoiselle Eau Privée

СИТЕ СЕ СОВРШЕНИ

Оваа есен, Марк Џејкобс ни претставува разигран, неочекуван мирис кој го слави оптимизмот, прифаќањето на самите такви какви што сме, оригиналноста, Совршениот парфем е инспириран од мантрата „Јас сум совршен каков што сум“, исто како тетоважата „Совршен“ што ја има Џејкобс на неговата рака. Како ќе мириса? Цветни и пријатни, ни велат со бадемово млеко, свежи цветни заводливи белешки и рабарбари.

Marc Jacobs Perfect

Нова визија за женственост

Giorgio Armani My Way е современ цветен мирис во чие срце е спој на бели цветови, цвет од портокал и тубероза и фина ванила од Мадагаскар, која се собира на посебен начин што придонесува за локалните заедници. Покрај тоа, Giorgорџо Армани посветува особено внимание на одржливиот развој и околината, и затоа самото шише со мирис може да се рециклира. Шишето за парфеми My Way помага во намалување на отпадот и го поттикнува процесот на рециклирање.

Giorgio Armani My Way

НАЈСКАПАТА СОСТОЈКА НА СВЕТОТ

Француската куќа за парфеми Maison Crivelli го претставува својот нов, егзотичен, уникатен гурмански мирис Ирис Малихан, кој ја содржи суштината на цветот на ирисот, една од најскапите состојки на светот. Ирис Малихан комбинира цвет од ирис со белешки од кипарис, темјан, ванила, цимет, мимоза, кожа и галбанум, што го прави еден од најсензуалните нови мириси на есента 2020 година.

Maison Crivelli Iris Malikhân, 60 ml 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Wall Street

Судејќи според ова, 2020 година е навистина лоша година за сите… Како и да е, за Фу Чунсијао, колекционер од Хонг Конг, на кого...

Fool Moon

Со цел да ги разгледаме подетално сите карактеристики на астролошките знаци забавни, женски и „свесни за модата“, ќе се запознаеме со секој од нив...

Fine Living

1. Фраери што не се држат до личната хигиена. Не само што ми паѓаат на ум само момци кои имаат холивудска насмевка, но апсолутно...

Cotton Club

Уметноста на традицијата се истакнува како клучен дел од кампањата Dolce & Gabbana есен/зима 2020 Манекенката Кјара Скелси се појавува на кинематографски, црно-бели фотографии...