Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

4 модни лекции од Роузи Хантингтон-Вајтли

Тајните за совршен излглед на популарната убавица!

Роузи Хантингтон-Вајтли одамна е призната како стилска икона. Сопругата на Џејсон Статам изгледа беспрекорно и на црвениот тепих и во хрониките на уличен стил каде „случајно“ била забележана од папараците. Славната личност често ги објавува своите комбинации на облека на Инстаграм, па затоа е лесно нејзините модни идеи да се прилагодат во секојдневниот живот.

Еве неколку супермоделски комбинации кои се релевантни ова лето.

Трикотажен фустан и сандали

Изборот на соодветни чевли за одветна облека, како што е асиметричен плетен фустан, може да биде непријатна задача. Роузи Хантингтон-Вајтли го комбинирала својот бел фустан со омилените модерни сандали со акцент на палецот. Топ моделот ги сака толку многу што дури вклучи и неколку модели во својата дебитантска колекција. Комбинацијата на такви сандали со миди фустан направена од тенка плетена облека е толку ефикасна што не ви требаат други модни додатоци. Роузи Хантингтон-Вајтли стајлингот го заврши само со неутрална торба и очила за сонце.

Тотален неутрален изглед

Роузи Хантингтон-Вајтли е голема обожавателка на монохроматски изглед. Нејзиниот гардеробер е преполн со бели, беж и црни парчиња што го олеснуваат составувањето на изгледот што победува. Дури и најнеобичното парче ќе изгледа воздржано и елегантно во такви нијанси, додека секојдневната облека во основни бои ќе изгледа уште попријатна. Земете пример за поранешниот ангел на Victoria’s Secret и облечете се во удобни парчиња трикотажа во светла боја. И не заборавајте дека чевлите во овој случај треба да бидат контрастни.

Двојно предимензионирани

Ако некој знае како компетентно да комбинира панталони со широки ногавици и предимензиониран горен дел, тогаш тоа е Роузи Хантингтон-Вајтли. За да го „комбинирате“ палацото со пространа јакна, дополнете ги со припиена обична маица. Друг трик се чевлите – изберете грациозни флип-апостолки или влечки со квадратни врвови.

Кошула преку горната облека

Оваа сезона, многу инфлуенсери користат кошула како еден вид „палто“. И, ако изберете работи направени од природни материјали (првенствено лен), тогаш таквата облека може да се носи дури и во најжешките денови. Носете кошула преку лежерен топ и дополнете го изгледот со широки панталони во светло обоени бои. Трендовски сандали со тенки ремени совршено ќе го надополнат вашиот стил.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Кога светот нуди толку многу прекрасни опции за незаборавни одмори, нема причина да се ограничите на одреден тип на искуство. Страста за сончаните плажи...

Fine Living

„Вила Лагуна драјв“ се наоѓа во Форт Лодердејл, Флорида, величествена и волшебна вила лоцирана на рамна лента од земја со прекрасен поглед на устието...

Cotton Club

Најјексклузивниот модел достапен во моментов, украсен со исклучителни јаглеродни влакна, алуминиум, титаниум и кожа, сега е подготвен за испорака до клиент во САД. Најавени...

Route 66

Вертикалната воздушна вселена очекува нивниот VA-1X eVTOL да стане дел од комерцијалната понуда до 2024 година… Британската компанија пред неколку дена ги претстави своите...

Advertisement