Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

4 модни комбинации во Pantone нијансите на годината

Pantone Colour Institute, кој поставува светски трендови на бои повеќе од две децении, ги објави боите на годината за 2021 година, а тоа е „брак“ од две нијанси – Ултимејт Греј и Илуминатор, чија комбинација носи сила и позитивност .

Погледнете 4 комбинации за оптимистичка пролет подолу.

Look 1

H&M
Lancel
Isabel Marant
Moncler
Izipizi

Look 2

Lattico
S. Oliver
Roger Vivier
Sterling King
Balenciaga

Look 3

Zara
Bernadette
Anita Ko
Byfar
Paris Texas

Look 4

Monochrome
H&M
Paco Rabanne
Balenciaga
Bottega Veneta

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Некои филмови, иако се означени како романтични, оставаат горчливо-сладок вкус по гледањето. Но, сепак ги сакаме, можеме лесно да го повториме гледањето онолку пати...

Fine Living

Леброн Џејмс продава имот во Лос Анџелес за помалку пари отколку што платил во 2015 година. Тоа не значи дека кошаркарската ѕвезда е во...

Fool Moon

Актерката Пенелопе Круз има омилени козметички третмани во кои често ужива, а кога станува збор за кремите, смета дека најважни се оние со висок...

Cotton Club

Не е тајна дека секоја прва дама на Америка има тим од луѓе кои се грижат за тоа што носи, каква е нејзината фризура,...

Advertisement