Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

4 луксузни додатоци кои му се потребни на секој маж

Elegant man in blue suit, business man's hand with fashion no brand wrist watch, men fashion and accessories closeup shot

Кога станува збор за оставање вистински впечаток за потенцијалните деловни соработници и потпишување на сите важни зделки, сликата е исто толку важна како и суштината. Освојувањето на довербата на посакуваните партнери и клиенти оди рака под рака со влијанието врз исходот на големиот состанок или настан, што значи дека облекувањето за да оставите впечаток е од суштинско значење – а вашиот избор на додатоци има моќ да го направи или расипе целиот изглед.

Имањето соодветни додатоци не само што ја соопштува вашата посветеност на квалитетот и вниманието кон деталите, туку исто така покажува дека сте подготвени за сите евентуалности – нешто што без сомнение ќе ви освои дополнителни поени што на крајот би можеле да го засладат договорот.

Како општо правило кога станува збор за додатоци, помалку е секогаш повеќе – но, сепак, постојат четири клучни парчиња што секој ценет маж треба да ги има на себе во секое време. Од дизајнерски паричници до луксузни пенкала, ова се предметите за инвестирање сега – никогаш не знаете колку тие би можеле да влијаат на вашиот иден успех, и тие секако изгледаат исто така.

luxury watch

Раскошен часовник

Вашиот избор на часовник ќе каже многу за вас на луѓето што ги среќавате, па ако се надевате дека ќе се ракувате со профитабилен деловен договор.
За да се осигурате дека секогаш оставате добар впечаток, од суштинско значење е да бидете на време-и додека нашите мобилни телефони во голема мера станаа наши потреби за следење како што минуваат часовите, тие никогаш не можат да одговараат на квалитетен часовник кога станува збор за стилот од Ролекс до Патек Филип, секој маж треба да има импресивен часовник во својот арсенал додатоци и ќе зрачи со стил, софистицираност и се разбира, беспрекорен вкус.

Вашиот избор на часовник ќе каже многу за вас на луѓето што ги среќавате, па ако се надевате дека ќе се ракувате со профитабилен деловен договор или ќе оставите вистински впечаток кај некој нов, тогаш одвојте време да изберете оној што совршено го надополнува вашиот личноста и вкусот ќе одат многу.

И не само тоа, туку и раскошниот часовник ќе го издржи тестот на времето, кој ќе ве одржува во годините што доаѓаат – и може да направи одлична инвестиција за во иднина. Познато е дека некои ограничени изданија на „Ролекс“ донесоа милиони на аукција подоцна, а други создадоа скапоцени семејни наследства, пренесени со генерации.

Luxury wallet

Дизајнерски паричник

Вашите најважни работи треба да бидат добро организирани и лесно достапни во секој момент.
Нема ништо полошо од тоа да имате џебови полни со картички и готовина – барем не кога станува збор за стилот. Вашите најважни работи треба да бидат добро организирани и лесно достапни за момент, а дизајнерскиот кожен паричник е суптилен, но умен избор што ќе ги држи под контрола.

Машките паричници во Обединетото Кралство одамна се очигледно место за чување на вашите лични карти и кредитни картички, а денешните модели се повеќе тенки од кога и да е, елиминирајќи го визуелното испакнување на џебот, што лесно може да го уништи елегантниот и добро составен изглед. Монтблан е бренд кој е синоним за луксуз, а неговите остри, но класични дизајни на паричници прават софистициран избор – додека Лемур и Харбер Лондон исто така имаат одличен избор.

man buttoning cufflinks

Комплет манжетни

Манжетните се задолжителни за настани со црна вратоврска, каде што се очекува да изгледате најдобро.
Силно и самоуверено ракување често го потпишува договорот кога станува збор за бизнисот, а погледот на пар светкави манжетни на вашиот зглоб може да го направи тој договор уште помоќен. Покажувањето на фактот дека сте некој што посветува дополнително внимание на деталите на таков начин, ќе помогне многу да внесе поголема доверба кај оние што размислуваат да работат со вас, а манжетните навестуваат добар вкус, стил на стил и човек во потрага по совршенство.

Манжетни се задолжителни на настани со црна вратоврска, во комбинација со кошула за и смокинг, тоа е совршено полиран изглед што ќе ве осигура дека сте запаметени. Затоа брендот Картие е совршен за непогрешлив висок стил.

A fountain pen

Совршено пенкало

Сите погледи ќе бидат вперени кон вас додека ја потпишувате таа голема деловна зделка. Надополнети со квалитетни манжетни или добро исполиран Ролекс, за да оставите вистински впечаток, при рака да мора да имате и совршен инструмент за пишување. За непогрешлива елеганција и извонредна изработка, тука е брендот Монтблан.

Пишувањето е уметност, особено со вистинското пенкало. Затоа внимавајте да го чувате своето во џеб во секое време, бидејќи никогаш не знаете кога можеби ви е потребно.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Топ моделот Александра Агостон е заштитно лице на кампањата на брендот Викторија Бекам за сезоната есен/зима 2021 година. Колекцијата, инспирирана од денешните потреби, снимена...

Fine Living

Наместо непотребно горење на дрва, што денес е вообичаена практика поради хиперпродукција и при која се ослободуваат штетни емисии на јаглерод диоксид во атмосферата,...

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Advertisement