Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

20 изданија на уличен стил од модната недела во Париз кои нема да ги заборавиме!

Новата модна недела во Париз не разочара! Дури и во период на голема неизвесност, дизајнерите го дадоа својот максимум создавајќи колекции за претстојната зимска сезона.

Модните ревии означуваат полуофицијално враќање на модната писта во живо! Многумина од нас ќе продолжат да ги гледаат колекциите виртуелно, а посебна возбуда почувствувавме за време на дебитантското шоу на Питер Мулиер во Алаја, како и денешното омаж на високата мода, што ни го донесе Демна Гвасалија за модната куќа Баленсијага.

Хероините на уличната мода ги придружуваа своите омилени модни ревии на еклектичен начин и со сигурност можеме да кажеме дека имаат магистер по стил!

Живописните нијанси се сеприсутни во форма на шарени акценти, а палтата се едно од неопходните парчиња што може да ги забележиме на улиците на светската метропола.

Ние ги избравме 20 највпечатливи изгледи како инспирација за слоевити комбинации на облека!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Хотелот Вила Хонег е единствен бутик хотел со 5 sвездички, сместен на планините во Бергенсток кај Луцерн, Швајцарија. Овој хотел датира од 1905 година...

Route 66

Порше ја проширува листата на премиум локации за патување на кои има американски полначи за Порше Тајкан. Историскиот хотел Марк Хопкинс Интерконтинентал Сан Франциско...

Fool Moon

Ѕвездите од серијата „Чарлиевите ангели“, четириесет и шестгодишната Дру и четириесет и деветгодишната Камерон, добија огромна поддршка и виртуелен аплауз од многу жени, вклучувајќи...

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши со модна ревија на Том Форд, чија колекција го одразува жешкото исчекување на ноќните излегувања. Многумина од нас сѐ...

Advertisement