Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

15 жолти фустани за совршен крај на летото

Жолтата боја секогаш се поврзува со летната сезона.

Потсетува на топлите зраци на сонцето, носи ведрина и добро расположение и изгледа совршено на бронзена кожа.

Жолтите фустани беа многу популарни ова лето, а тоа го докажуваат и бројни инфлуенсери кои позираа во разни модели. Во колекциите на најпознати модни брендови видовме и жолти фустани, а high street брендовите ги претставија и своите модели, па жолти фустани ќе најдете за крајот на ова лето во Зара, Х & М, Манго.

Од poofy ракави и детали во форма на машни, до цветни принтови и невообичаени деколтеа, има безброј модели за избор. Во топлите денови, комбинирајте ги со бела кожа или рафија, а кога температурите ќе паднат, жолтиот фустан ќе изгледа совршено со масивни чизми и кожна јакна.

Ги разгледавме колекциите на модни брендови и пронајдовме модели што сè уште можете да ги добиете ова лето, а можете да ги откриете во нашата галерија.

RED VALENTINO

& OTHER STORIES

LISA MARIE FERNANDEZ

LISA MARIE FERNANDEZ

ZARA

ROTATE BIRGER CHRISTENSEN

MONA

MONA
P:S FASHION

ZARA

ZARA
ZARA
ZARA

H&M

H&M

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

И покрај фактот дека шоуто Burberry Spring / Summer 2021 се одржа без гледачи во шума близу Лондон, креативниот директор на брендот Рикардо Тиши...

Green Tea

Нови опции наместо вообичаениот зачин. Солта е еден од најчестите зачини. Иако конзумирањето во умерени количини не треба да биде причина за загриженост, прекумерното...

Cotton Club

Прекрасна, модерна и неодолива фризура е целта на прилично голем број жени. Токму поради оваа причина, за да изгледате модерно и неодоливо, ви донесовме...

Fine Living

Ако не сте тип на жена која редовно се прегледува „јужно од границата“, можеби нема да сфатите дека, како и остатокот од вашето тело,...