Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

10 славни дами кои изгледаат како милион долари во фармерки и префинети вечерни фустани

Модните експерти се согласуваат дека згодната жена со добар стил на облекување ќе „продаде“ било каков предмет на облека, без разлика колку чини.

Софија Вергара секогаш плени со поглед на своите модни комбинации – кога позира во прекрасен вечерен фустан на црвениот тепих или кога носи фармерки од супермаркет додека ги обработува секојдневните ситници. И, секојпат таа изгледа фантастично.

Џенифер Анистон и Џулија Робертс исто така се обожаватели на лежерниот стил на облекување, особено на фармерките, кои обично ги носат во приватни моменти. Од друга страна, гламурозна креација тие ќе ја изберат за свечени настани и со тоа ќе го привлечат вниманието на сите фотографи.

Погледнете ја нашата галерија со фотографии и видете 10 славни дами постари од 45 години кои докажуваат дека привлечна и самоуверена дама ќе изгледа одлично во кое било парче облека – било да е тоа фармерки или фустан.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Во последно време, сведоци сме на зголемената популарност на сивата коса, која пред неколку години гордо ја прифатија многу жители на Холивуд, како што...

Fool Moon

Светот зуи за големото интервју меѓу Меган Маркл и принцот Хари во кое војводите од Сасекс првпат зборуваат за нивната одлука да го напуштат...

Green Tea

Чоколадна торта е, сите ќе се согласат, вистинска класика меѓу десертите, така што има малкумина кои не сакаат деликатеси со чоколадо. Искусната француска готвачка...

Cotton Club

Модерен капут е главната набавка на новата пролетна сезона. За тоа сведочат не само колекциите на брендови, туку и фотографиите од уличен стил на...

Advertisement