Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

10 најубави clutch торби на есенската сезона

Ако оваа година внимателно ја следевте есенската модна ревија, веројатно сте забележале изобилство на чанти со спојки.

Чанти без рачки и ремени можат да се натпреваруваат во популарност дури и со безвременски модели. Ова веројатно се должи на извонредната популарност на култниот модел Bottega Veneta The Pouch, кој ги руши сите рекорди во продажбата од неговото лансирање, или пак дизајнерите едноставно се уморија од попознатите варијации на торби.

Во секој случај, ние сме многу среќни за ова, бидејќи чантите со спојки не само што изгледаат убаво, туку имаат можност за брзо додавање зачин на кој било, дури и најосновен изглед – пробајте да ги носите во комбинација со дуксери и фармерки!

Вистина, нешто во дизајнот на вреќичките се смени оваа сезона, а тоа е големината. Тие дефинитивно станаа поголеми и попространи. Најпопуларните модели се прилично способни да примаат минимум работи што ви требаат во текот на денот, не само кармин и кредитна картичка. Ваквите варијанти беа прикажани на модната писта од Ботега Венета, Џил Сандер и Прада. Сепак, не треба целосно да ги отпишувате минијатурните модели – тие се сепак идеални за вечерни излегувања, кога не треба да носите многу работи со вас, а голема торба изгледа премногу обемна.

Во нашата галерија ги собравме 10-те најубави модели на сезоната, кои ќе се вклопат во најразличен изглед и ќе ви се најдат во секоја ситуација.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Кога конечно ќе се соочиме со фактот дека потоплиот дел од годината дојде и помина, конечно можеме да се свртиме кон сите убавини на...

Wall Street

Ако некогаш сте чуле за електричниот Walkcar, сигурно сте биле разочарани од информацијата дека е достапен само за јапонскиот пазар. Но, веќе не. „Cocoa...

Fool Moon

Последните осум месеци многумина ги опишаа како неверојатни, но и нереални од една страна. Откако го живеевме нашиот нормален ритам на живот, одеднаш сите...

Wall Street

Колку е ефикасен активизмот преку ИнтернетАнти-расистичкото движење Black Lives Matter во Америка масовно се шири низ целиот свет благодарение на социјалните мрежи. Но, се...