Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

10 елегантни женски кошули за вашите важни церемонии

Кошулата е парче облека на кое секогаш можете да сметате: денес ви ги откриваме моделите на кои треба да се фокусирате и како да ги комбинирате за важни церемонии.

Никогаш не е лесно да се најде совршена облека кога имате покана за свечена церемонија; без разлика дали станува збор за свадба, крштевање или елегантен настан, изборот честопати ни пречи со денови. Ако не сакате да се фокусирате на вообичаениот долг цветен фустан, алтернативата е фокусот да го префрлите на една ставка: кошулата. Кога ќе ја пронајдете вистинската кошула, ќе ја носите на безброј различни начини.

Не можете да одлучите за специјален модел? Исто така, ни се допаѓаат ултра-женските варијанти на Chloe, Etro, Valentino и Max Mara, со лакови и извезени јаки и чипка, како и пософистицираните предлози на Brunello Cucinelli и Bottega Veneta. Но, ако барате нешто со графика, погледнете ги кошулите на брендовите Marni, Gucci и Miu Miu.

Ако одберете кошула со цветни мотиви или смели графики, ви предлагаме да ја комбинирате со класична, монохроматска облека – можеби со пар палацо панталони, пенцил здолниште или мини здолниште од 70-тите. Исто така, кога станува збор за додатоци, тоа е подобро да не претерувам: одличен избор е лесни мокасини или сандали и мини чанта. За да додадете допир на сјај, додадете обетки со бисери или дијаманти на вашиот изглед.

Ви ги откриваме најубавите кошули во фотогалеријата!

BOTTEGA VENETA

Кошула со соодветни копчиња и остра крагна во зелена папагалска нијанса, 690 евра на mytheresa.com

BRUNELLO CUCINELLI

Сива свилена кошула од сатен со опуштена силуета со спуштени рамена и џеб, 1350 евра на mytheresa.com

CHLOE

Жолта кошула со долги ракави изработена од чиста свила, 1090 евра на mytheresa.com

ETRO

Свила крепеста блуза со карнери, 760 евра на mytheresa.com

GUCCI

Свилена кошула со цветен принт претставена во соработка со Кен Скот, 1300 евра на mytheresa.com

MARNI

Памучна поплин кошула со цветен принт, зашилена крагна и обликуван раб, 490 евра на mytheresa.com

MAX MARA

Розова свилена кошула од органза со балонски ракави, 490 евра на mytheresa.com

MIU MIU

Бела свилена кошула со отпечатени срца и макси бела крагна, 990 евра на mytheresa.com

VALENTINO

Розова кошула изработена од полупроѕирна цветна чипка, 1900 евра на mytheresa.com

ZIMMERMANN

Кошула со шарен цветен принт, 565 евра на mytheresa.com

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Кога светот нуди толку многу прекрасни опции за незаборавни одмори, нема причина да се ограничите на одреден тип на искуство. Страста за сончаните плажи...

Fine Living

„Вила Лагуна драјв“ се наоѓа во Форт Лодердејл, Флорида, величествена и волшебна вила лоцирана на рамна лента од земја со прекрасен поглед на устието...

Cotton Club

Најјексклузивниот модел достапен во моментов, украсен со исклучителни јаглеродни влакна, алуминиум, титаниум и кожа, сега е подготвен за испорака до клиент во САД. Најавени...

Route 66

Вертикалната воздушна вселена очекува нивниот VA-1X eVTOL да стане дел од комерцијалната понуда до 2024 година… Британската компанија пред неколку дена ги претстави своите...

Advertisement