Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Џеј Ло во бел совршен изглед и патриотски стил на Лејди Гага: симболичен настап на sвездите на инаугурацијата на Џо Бајден

Историски момент.

Бајден официјално стана 46-от американски претседател. Политичарот положи заклетва во Вашингтон, а со него ја презеде Камала Харис, првата жена што стана потпретседател на земјата.

Камала прва положи заклетва, а пред тоа Лејди Гага излезе на сцената и ја отпеа американската химна. Пејачката со својот изглед даде патриотска изјава: одбра облека во боите на американското знаме, а на градите носеше брошка во форма на гулаб со гранка од маслинка, што го симболизира мирот. Впечатлив врв од темно сина боја и црвено здолниште што лелееше помогнаа да се создаде драматична напнатост додека пејачката полека одеше кон сцената, придружувана од маринците.

По продорниот перформанс на Лејди Гага, Камала положи заклетва, а потоа збор даде Џенифер Лопез. Ѕвездата се потпре на белиот тотален изглед за да ја потенцира свеченоста на моментот што дефинитивно ќе замине во историјата. Џеј Ло избра долг мантил што го носеше над проѕирна блуза, додека панталоните со бисери и дијаманти беа последниот допир на изгледот. Дури и во случај на инаугурација, нашата хероина не можеше да се откаже од својата љубов кон сјајот, сепак, мора да и оддадеме почит, сите модни додатоци изгледаа многу хармонично и одговараа на приликата. Пејачката ја собра косата во лаконска опашка, а накитот направен од бисери и дијаманти блескаше на сонцето.

Претходно, Лејди Гага и Лопез веќе го посетија Капитол и споделија слики од местото на настанот. Лејди Гага објави објава на Инстаграм во која изрази искрена надеж за мир и љубов, а не омраза, додека Џеј Ло се ограничи на своја фотографија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Лејди Гага (34) е позната како мајстор за трансформација и по ексцентричниот стил на облекување. Малку шокантно, но секако автентично. Американската пејачка моментално снима...

Green Tea

Црниот пипер е најпопуларниот зачин во светот. Титулата „крал на зачините“ се должи не само на побарувачката во сите кујни во светот, туку и...

Fine Living

Виетнамското студио Vo Trong Nghia Architects, создаде бамбусова купола висока 16 метри за ресторанот Vedana, кој е изграден над вештачко езеро, свртен кон планините...

Fool Moon

ТВ куќата CBS објави нов тизер за интервју меѓу Меган Маркл и принцот Хари со Опра Винфри во кое војвотката од Сасекс тврди дека...

Advertisement