Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Џенифер Лопез: Костим за капење што ретко која жена би го носела на јавна плажа

Џенифер Лопез е голем љубител на смели креации. Без разлика дали оди по црвениот тепих во гламурозна вечерна креација или има концерт, латино дивата често посегнува по необични модни парчиња кои привлекуваат големо внимание.

Џенифер Лопез привлекла големо внимание поради смелото парче облека што го носела за насловната страница на американскиот магазин „InStyle“ за мај 2021 година, во кое позира во едноделен костим за капење во боја на кожа, украсен со метални апликации.

Станува збор за модел на американската дизајнерка Норма Камали со високи деколте на бутовите кои визуелно ги издолжуваат нозете, но откриваат и многу кожа, па само најхрабрите дами на јавна плажа би се осмелиле да ја носат.

Ова не е никаков проблем за познатата пејачка, која честопати настапуваше на сопствените концерти во оскудни сценски костими.

Џенифер Лопез сподели и фотографии од снимањето на својот Инстаграм профил и доби многу пофалби за нејзиниот изглед. Фановите се согласуваат дека на 52-годишна возраст, таа изгледа подобро од кога било, што може да се припише на добрите гени, но и здрава исхрана и редовни посети на теретана.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Иако за многумина „никна“ преку ноќ, мостот всушност е изграден од 2017 година. Долг е 100 метри и се издига до максимална висина од...

Fool Moon

5 манипулативни тактики што ги користат нарцисоидите! Нарцисоидите се многу вешти во манипулативни игри – тие знаат како да го привлечат и задржат вниманието...

Cotton Club

Кејси Кадваладер, креативниот директор на Mugler, ја претстави колекцијата пролет-лето што е веќе достапна за купување на веб-страницата на модната куќа. Дизајнерот продолжи да...

Four Seasons

Замокот нуди прекрасен панорамски поглед на регионот, кој инаку е познат по своите добри вина. Каква среќна случајност! Castel del Monte или „ридски замок“...

Advertisement