Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Џенифер Лопез: „Голи“ потпетици кои можеби не сè најпријатни за носење, но изгледаат премногу добро

Џенифер Лопез и Алекс Родригез вечераа во ресторанот BOA Steakhouse во Западен Холивуд, а презгодната Џеј Ло привлече големо внимание, облечена во тесно молив-крој здолниште.

Џенифер Лопез комбинираше црно „змиско“ здолниште со процеп за полесно одење, во комбинација на розов џемпер и розов ремен, и истите бои сè и привлечните потпетици што ги носеше.

Познатата пејачка се одлучи за штикли со тенка потпетица и прерамка околу глуждот направени од проѕирен материјал, поради што таквиот модел го нарекуваат и „гол“.

Таквите потпетици можеби не се најудобни за носење поради висината на петицата и материјалот сличен на пластика од кој се направени, но изгледаат многу добро.

Стајлингот за вечерата со свршеникот, Џеј Ло го комплетираше со црна чанта Hermès Birkin украсена со златни детали, додека таа носеше помали кружни обетки и нараквици.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Оваа веганска рикота е направена од само четири состојки (вклучувајќи вода и сол). Потребни се само неколку минути, а потребен ви е блендер или...

Fool Moon

Познато е дека убавината не доаѓа само однадвор, туку секако одвнатре… Добрината на човекот, велат тие, се гледа во неговите очи! Овие хороскопски знаци...

Cotton Club

Сè уште не ни е јасно зошто точно 30-от роденден толку многу влијае на нашата состојба на умот. Токму во овој момент ние често...

Fine Living

Ако не сте го виделе тоа со свои очи, веројатно денес некаде сте наишле на информации дека некаде врне снег. Зимата е пред самиот...

Advertisement