Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Џенифер Гарнер го сподели својот највреден совет за убавина

Иако, како и речиси секоја жена на планетава, така и актерката Џенифер Гарнер има целулит, таа тврди дека е неспоредливо помалку откако го применува овој „трик“. Згора на тоа, таа е сигурна дека никогаш немаше да има целулит ако дознаеше за ова порано.

Холивудската актерка Џенифер Гарнер во април го прослави својот 50-ти роденден, а во текот на целата кариера беше една од најубавите жени на светот.

Таа редовно се наоѓа на листите на најатрактивни актерки и познати дами, а покрај природната убавина зрачи со самодоверба која не ја разниша ниту кога пред неколку години се појавија нејзините фотографии од плажа.

Многумина тогаш забележаа дека Гарнер има целулит – како и повеќе од 90 проценти од жените на планетата, а таа во интервјуто што подоцна го даде за американското издание на магазинот Elle изјави дека не е оптоварена со тоа.

  • Целулитот воопшто не ми пречи. Го имам, но толку многу – изјавила актерката.

Таа решила со жените да сподели една од своите тајни за убавина, за која вели дека значително и помогнала целулитот да не се смирува премногу. Згора на тоа, Џенифер смета дека не би го имала доколку претходно слушнала за овој „трик“.

Да научив за овој трик порано, никогаш немаше да имам целулит! Имено, седењето со скрстени нозе повеќе од половина час е многу лошо за грбот, а дополнително ја блокира циркулацијата и драги дами, создава целулит! Ви се колнам, штом престанете да го правите тоа, ќе биде значително помалку – рекла Џенифер Гарнер.Како што објаснила, дури и редовниот тренинг и правилната исхрана не се гаранција дека жената нема да има целулит, особено ако седи со скрстени нозе.

Кога седите најважно е често да ја менувате положбата на телото, бидејќи на тој начин нема да се блокира циркулацијата во нозете, а задникот ќе изгледа многу подобро. Нема масажа, диета или вежбање кои ќе ви помогнат ако седите со скрстени нозе. Затоа престанете – советува актерката.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement