Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ќе бидете воодушевени: трикот на Кејт Мидлтон копиран од родителите ширум светот

HAMBURG, GERMANY - JULY 21: Prince William, Duke of Cambridge, Catherine, Duchess of Cambridge, Prince George of Cambridge and Princess Charlotte of Cambridge view helicopter models H145 and H135 before departing from Hamburg airport on the last day of their official visit to Poland and Germany on July 21, 2017 in Hamburg, Germany. (Photo by Chris Jackson/Getty Images)

Децата на Кејт Мидлтон (38) прераснуваат во големи малечки, кои Британците ги обожаваат. Принцовите Џорџ и Луис, а особено принцезата Шарлот, се фаворити на целата нација. Принцот Вилијам и Кејт се обидуваат да бидат максимално информирани за растот на нивните деца и дека бројните активности како членови на кралското семејство не пречат во воспитувањето и учењето на децата. Во сето тоа многу им помага дадилката Марија Борело, на која и им се бескрајно благодарни за сè што прави за своите деца.

LONDON, ENGLAND – JUNE 08: Prince Louis, Prince George, Prince William, Duke of Cambridge, Princess Charlotte and Catherine, Duchess of Cambridge during Trooping The Colour, the Queen’s annual birthday parade, on June 08, 2019 in London, England. (Photo by Chris Jackson/Getty Images)

Иако веќе има три деца, Кејт се обидува да чита многу и да најде креативни решенија за најдобро можно воспитување во бројна стручна литература. Последните денови на Интернет кружи трик што војвотката од Кембриџ редовно го користи за да ги смири своите деца, особено кога тие се некаде на јавно место.

Децата на Кејт Мидлтон го почитуваат овој трик

Кејт е опишана како нежна и пријатна мајка во многу британски списанија за родители. Таа е секогаш расположена и има трпеливост да им објасни на децата неколку пати сè што не им е јасно или ги збунува. Кејт е одлична мајка и поради бројните трикови што ги користи за да го постигне посакуваниот резултат за краток временски период. Еден од најкопираните трикови од родителите ширум светот е трикот со раката на главата.

Имено, ако детето е непослушно и немирно, а тоа не е пожелно во тој момент, Кејт не користи техника на викање или земање на детето во рацете, но нежно, отворената дланка ја става на главата на детето. Војвотката за првпат беше видена како го прави ова на свадбата на нејзината сестра Пип, кога сакаше да го смири Џорџ.

  • Многу е тешко за секој родител да ги смири своите деца или да ги воспитува во јавноста. Но, Кејт тоа го прави одлично. Таа користи одличен мед и е пример за мајка која користи „допир на главата“ повеќе од совршено – изјави за „Сан“ Ребека Чикот, основачот на „Есенцијален родител“.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Силната и многу заводлива боја на црвено вино е создадена за есенска шминка, а тоа ќе доминира на лицето, па затоа ќе биде доволно...

Fine Living

Тоа е време од годината кога нашите домови се повеќе се исполнуваат со топли, сочни и рафинирани ароми на миризливи свеќи. Мирисите се многу...

Fool Moon

Разводот сам по себе е многу тежок и стресен. Кога сè уште имате многу пари, разводот може финансиски да ја „повреди“ едната страна, додека...

Green Tea

Пешачењето е наједноставниот начин на физичка рекреација, а само половина час пешачење на ден може да направи многу за здравјето, како и за слабеењето....