Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ќерката на Гвинет Палтроу е иста како мајка и! Убавата тинејџерка го привлече целото внимание во креацијата на Chanel


Заедно со неколку ѕвезди во впечатливи креации, ќерката на Гвинет Палтроу, 18-годишниот Епл Мартин, успеа да го привлече целото внимание на ревијата на високата мода на Chanel на модната недела во Париз. Убавата тинејџерка го привлече вниманието со својата неверојатна сличност со нејзината мајка, што поттикна коментари дека личи како помлада сестра близначка!

Таа облече многу шик комбинација на мини фустан со сив, црно-бел дезен, на кој носеше блејзер со истиот дизајн.Својата руса коса и беше пуштена надолу преку рамениците и ја носеше шминката во стилот на нејзината мајка, користејќи црна сенка за да ги истакне нејзините прекрасни сини очи и нежна нијанса праска боја кармин за да ги истакне нејзините сензуални усни.

Изгледот го направи кул и младешки со дијамантските обетки во облик на срце Chanel и едноставна црна нараквица, а сè заокружи со црна чанта Chanel и мокасини во иста боја.

Ви благодариме што конечно го дефиниравте значењето на поимот „непо бебе““, напиша еден фан на социјалните мрежи, со кој многумина се согласија. Гвинет Палтроу навистина има достоен наследник!

Познатата 50-годишна актерка ја користи секоја прилика да помине квалитетно време со својата најстара ќерка, особено откако Епл минатата есен замина на студии во Њујорк. Таа неодамна позираше со својата ќерка во бикини за да се збогува со 2022 година и покажа како може со одличен стил да влезете во Новата година во семејна средина.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Кајли Џенер блеска во новата кампања за очила на Dolce & Gabbana за пролет 2023 година. По стапките на нејзината сестра Ким Кардашијан, која...

Green Tea

Што се однесува до содржината на витамин Ц, кивито е далеку пред портокалот и ананасот. Покрај тоа, тој е богат со растителни влакна, кои...

Route 66

Раперот со најголема колекција на автомобили во светот има и вистинско уметничко дело во својата гаража. Снуп Дог минатата година наполни 30 години во...

Cotton Club

Не е тајна дека каде и да се појави, актерката и пејачка Џенифер Лопез секогаш е главна атракција. Познатата латино дива создаде сопствена линија...

Advertisement