Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Јануарски новитети, Louis Vuitton лансира нов парфем

Убави вести пристигнуваат од модната куќа Louis Vuitton!

Познатиот парфемер Jacques Cavallie ни подарува нов парфем Louis Vuitton Étoile Filante кој треба да се појави на пазарот во следните неколку недели.

Оваа миризлива креација се заснова на ноти на бел мошус, додека „срцето“ на парфемот се состои од османтус, магнолија и јасмин. Врвните ноти ги разгорува сетилата и инспирираат, а се вткаени во мирисна комбинација на слатки јагоди.

Etolie Filante значи стрелачка sвезда. Тоа е токму симболот на остварување на соништата, навестува на блескава топка која во вечерните темни часови претставува надеж и желба за подобро утре. Капка парфем е неодолива асоцијација на радост, метафора за патување без граници и магија скриена во препознатливо шише.

Како што истакнува Jacues Cavallier, цветот османтус – цвет од Далечниот исток – му дал посебна инспирација за неговата креација. Обезбедува специфична арома и е вистинско откритие меѓу суровините за парфеми што ги откри пред многу години во лабораторијата на неговиот татко.

Парфемот е уникатен овошен-цветен состав. Софистициран и нежен, со ноти на јасмин, магнолија од Кина и впечатливи ноти на јагода, тој е идеален за пролетните денови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Рибата е една од најважните намирници кога станува збор за формулирање здрава исхрана. Тaa е извор на квалитетни протеини, здрави масти, многу витамини и...

Cotton Club

Легендарниот дизајнер почина во 2019 година. На почетокот на јануари, телохранителот и личен асистент на Карл Лагерфелд, Себастијан Џондо, ја најави својата книга за...

Cotton Club

Париската модна недела ќе се одржи целосно дигитално, по одлуката на париската полиција да го забрани присуството на јавноста на модни настани. Во тој...

Green Tea

Во моменти на страв и напади на паника, обично забораваме прво да дишеме, што само ја отежнува ситуацијата за нас. Затоа, д-р Ендру Вале...

Advertisement