Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Што да облечете за Нова Година: Џенифер Лопез нѐ инспирира

Асиметрична блуза + палацо панталони!

Останува многу малку време до Новата година и време е да се размисли за празничниот изглед во најмагичната ноќ.

Доколку сè уште не сте решиле што да облечете за дочекот, инспирирајте се од импресивната слика на Џенифер Лопез.

На една од најновите фотографии, sвездата се појави во елегантен костум на Оскар де ла Рента: асиметрична свилена блуза и класични широки панталони – стајлинг достоен за секоја забава.

И покрај фактот дека ни е судено да ја дочекаме 2021 година исклучиво дома (никој не ги откажа мерките на претпазливост поради пандемијата), сепак вреди да се изненадат и воодушеват нашите најблиски со нашата спектакуларна облека.

Што мислиш? Како ви се допаѓа стајлингот на пејачката?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Џени Ривет, личен тренер на принцезата Дајана, откри која рутина за фитнес е одговорна за формата на Лејди Ди и самодовербата што ја имаше...

Fool Moon

Нема ниту еден познат актер од периодот на поранешна Југославија, на кого политичката пауза во 1990/91 година. не му ја комплицираше неговата кариера до...

Cotton Club

Новопечената прва дама на Америка Џил Бајден (69) ги изненади сите на инаугурацијата на нејзиниот сопруг Џо Бајден (78) со избирање фустан со потпис...

Fool Moon

Кралицата на ток-шоуата, легендарната 66-годишна Опра Винфри, беше меѓу првите кои ги поддржаа принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл кога решија да го...

Advertisement