Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Шармантна FENDI колекција – MR. DOODLE

Италијанскиот луксузен бренд Fendi речиси ја ланираше својата Mr. Doodle колекција…

Како што можеби претпоставувате, оваа колекција ја означува нивната единствена соработка со Mr. Doodle, почитуван лондонски уметник и илустратор. Новиот асортиман ги воодушеви љубителите на модата со помош на кампања во која главната улога ја игра Џексон Венг, кој е познат пејач и танчер од Хонг Конг.

Смелите дизајни претставени во оваа линија комбинираат паметни и модерни елементи. Клучната тема на колекцијата е сосема јасна – таа го нагласува единствениот начин на создавање уметнички дела од познатиот илустратор. Ние нудиме машки јакни, маици, панталони, па дури и соодветни торби.

Ако сакате да излезете од вашата моментална зона за удобност во модата и да донесете нешто модерно и интригантно, оваа колекција е идеална за вас. Сите парчиња веќе можат да се купат на страницата на познатата марка и во избрани бутици.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Ако некогаш сте копнееле во вереничкиот прстен на војвотката од Кембриџ и сте посакале да го имате сами – не сте единствените. Според новото...

Fool Moon

Додека нејзината внука во Лос Анџелес се подготвуваше за доаѓањето на првото дете, славната Џулија Робертс реши да најде пауза од обврските на песочните...

Cotton Club

Откако латино дивата Џенифер Лопез реши да ги соблече своите непотребни партали за да го промовира својот нов сингл, 36-годишната ријалити sвезда Клои Кардашијан...

Fool Moon

Големиот спој е редок и посебен астролошки настан што се случува најчесто еднаш во 20 години. Тоа подразбира средба на Јупитер и Сатурн во...

Advertisement