Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Шанел ја започнува новата година со нова колекција за нега на кожа

Шанел уште еднаш ја откри извонредната моќ скриена во еден цвет. Овој пат станува збор за црвена камелија. Со својства против стареење и еколошки пакување, новата колекција N°1 ​​De Chanel е пред своето време, како основачот на куќата Габриела Шанел.

За Габриела Шанел, камелијата отсекогаш била култен цвет, кој зад своите ливчиња крие богат и долготраен квалитет на младост. Во 2022 година, Шанел го избра овој посебен цвет како суштина на новата колекција за нега на кожа N°1 ​​De Chanel. Авангардната линија е родена во Гаужак, град на југозападот на Франција, каде што се наоѓа истражувачка лабораторија, а голем број посветени експерти ги спроведуваат своите иновативни методи на агроеколошки земјоделство.

Чудото на нега на кожата се појавува во коренот на растението, каде започнува екстракцијата, концентрацијата и прочистувањето од водата и земјата. Целосно расцутен, цветот се бере рачно во одредено време, а токму во оваа концентрација на црвена камелија лежи способноста да се зајакне одбраната на кожата, да се забави дехидрацијата и да се одржи младешката кожа.

Убавина пред време
Шанел отсекогаш инвестирал ресурси и време во своите истражувачки локации, бидејќи тие се расфрлани во различни климатски зони со цел да се постигнат оптимални резултати. Во оваа колекција, Камелија „The Czar“ е цвет кој се разликува од сите други бидејќи покажува извонредни ефекти врз човечката кожа без преседан.

Сите N ° 1 De Chanel Camellia производи се развиени со голема грижа за природата. Производите содржат до 97% состојки од природно потекло и 76% деривати на камелија добиени од одржлив извор за да не се консумира суштината на растението. Покрај тоа, тежината на пакувањето е намалена до 50% кај некои модели што може да се полнат. Употребата на пластика, пластика за еднократна употреба, флаери и мастила, исто така, е минимизирана или елиминирана за да бидат што е можно поприфатливи за животната средина.

Ритуал на убавина на виталност
Брендот успеа да ја имплементира оваа прекрасна состојка во три производни линии: производ за нега на кожа, шминка и миризлива магла. Основите се ревитализирачки серум и крем од црвена камелија, за кои е докажано дека значително ги намалуваат брчките. Ревитализирачкиот крем за очи Red Camellia ќе ви помогне да го освежите пределот околу очите со техниката за масажа на Шанел. Ако со нетрпение очекувате да ја подобрите вашата кожа на најдобар начин, одлучете се за ревитализирачки лосион од црвена камелија, серум, магла до пена за подобрување, освежување и чистење на кожата.

Што се однесува до шминката, Фондацијата за ревитализација на Red Camellia, великодушно збогатена со масло од црвено камелија, не само што нуди покривање со сјајна завршница, туку и ја хидрира и ја штити кожата од агресори за да изгледа природно сјајна, сама по себе. Од друга страна, црвениот балсам за усни и образи од камелија ќе му даде природен тен на вашиот изглед и доаѓа во 6 различни нијанси.

Бидејќи цветот нема мирис, небото е граница на оваа колекција. L’eau Rouge Revitalizing Fragrance Mist се состои од ноти на јасмин, цвет од портокал, роза и пенливо црвено овошје. Сè на сè, тој е дизајниран да ви даде чувство на свежина што може да се носи самостојно или со кој било друг парфем.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement