Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Шанел го објави датумот и локацијата за ревијата на Cruise колекцијата

Модната публика секогаш се радува на ревиите на Шанел Cruise. Тие не само што се дополнителна причина да се цени неверојатната изработка на студиото на француската куќа – туку се одвиваат и на некои оригинални локации кои заслужуваат посебно внимание. Затоа, објавата на брендот е секогаш добра вест за целата индустрија. И ние сме подготвени да го споделиме со вас!

Обележете во вашите календари: 4 мај 2021 година, Лес Бакс-де-Прованса, Франција. Изложбата се планира да се одржи во извонредната убавина на каменоломот од мермер Кариере де Лумиерс – и да, според претставниците на модната куќа, тоа ќе биде физичко шоу! Во секој случај, тие се надеваат дека овие планови се предодредени да станат реалност и дека опасноста од коронавирус ќе биде значително помала до пролетта.

Во последниве години, ова место стана популарна туристичка дестинација. Годишно е домаќин на извонредни лесни настапи со музика, посветени на работата на разни познати уметници како Ван Гог и Сезан. Сепак, како што може да претпоставите, претставниците на Шанел го избраа ова место од сосема различни причини: филмот на Жан Кокто „Завет на Орфеј“ е снимен таму во 1959 година, а самиот Кокто бил близок пријател и креативен соработник на Мадемозел Шанел.

Со нетрпение очекуваме да видиме со што ќе не изненади францускиот тим во блиска иднина!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Новопечената прва дама на Америка Џил Бајден (69) ги изненади сите на инаугурацијата на нејзиниот сопруг Џо Бајден (78) со избирање фустан со потпис...

Fool Moon

Кралицата на ток-шоуата, легендарната 66-годишна Опра Винфри, беше меѓу првите кои ги поддржаа принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл кога решија да го...

Fool Moon

Кога станува збор за исхраната на членовите на британското кралско семејство, ние ненамерно замислуваме нешто луксузно и невообичаено. Во фантазијата на многумина, веднаш се...

Uncategorized

Американската пејачка Лејди Гага настапи на церемонијата на инаугурацијата на американскиот претседател eо Бајден. 34-годишната славна личност ја отпеа националната химна на скалите во...

Advertisement