Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Шал или кардиган фустан? Сара џесика Паркер е подготвена за есен

Според „правилата“ на Кери Бредшо, Сара Џесика Паркер секогаш го гради својот стајлинг околу чевлите.

Не и е тешко да избере модел кои ќе го привлечат вниманието на сите, имајќи предвид дека таа е сопственик на истоимениот бренд за чевли SJP, каде што се претставени чевли од сите бои на виножито.

На пример, нејзиното последно појавување е забележано со фотографии од Њујорк. Сара избра чевли во живописна нијанса на фуксија. Но, овој пат, не само чевлите, туку и фустаните се бореа за внимание. Сара Џесика избра необична облека – плетен фустан од кардиган со ремен на половината во виолетова нијанса.

Се чини дека во ваква облека, есенскиот блуз не ја застрашува ѕвездата на „Сексот и градот“, ниту пак, тие околу неа.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Малиот принц е ремек-дело на литературата за деца, но секој што го зеде овој краток роман на Антоан де Сент-Егзипери повторно во своите раце...

Green Tea

Во последно време, таканаречената самомасажа стана многу популарна, заснована oд кинеската гимнастика Чи Кунг (Чи Гонг), чија традиција е стара 4000 години и е...

Cotton Club

Колекцијата Fendi Fall/Winter е уште еден знак во дебатата за „новата женственост“. Која е таа? Каква е таа модерна девојка? Како да бидете облечени,...

Fool Moon

Добрите ликови можеби имаат среќен крај, но негативците имаат најдобар аутфит… Неодамна, се појавија неколку серии предводени од ликови за кои не сме сигурни...