Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Чувствителност, мистерија и елеганција се крие во новиот парфем на Хермес

Радосен, сончев и бескрајно блескав – новиот парфем Twilly Eau Ginger отвора ново поглавје во историјата на парфимеријата Twilly d’Hermès.

Twilly d’Hermès отелотворува посебна женственост и е наменета за жена која е активна и исклучително отворена кон светот околу неа. Новиот парфем ве потсетува на важноста да бидете свои и да ги следите вашите најдлабоки соништа, отфрлајќи ги сите стравови и конвенции. Исто така, ги споделува вредностите отелотворени во неговите претходници: лојалност кон женската солидарност, одважен тон во нејзиното јадро и уникатен став.

Twilly Eau Ginger е најсреќниот и најсветлиот од сите три мириси што ја сочинуваат колекцијата линија на Twilly d’Hermès. Благодарение на водата од ѓумбир, која е дел од миризливата пирамида, мирисот се тркала во воздухот со илјада насмевки, подготвен да го „зарази“ секој од нас со својата леснотија и спонтаност.

Овој пат, парфимерката на куќата, Кристин Нагел, собра букет ароми од тројство компоненти како што се божур, ѓумбир и кедар. Нивната комбинација е дарежлива, сончева, бескрајно жива и ја буди енергијата на неизмерна сила. Слободниот дух што ја менува вашата слика за себе и ја открива вашата верзија која најмногу го сака животот е уникатен подарок што Кристин им го дава на сите жени создавајќи го парфемот Twilly.

„Кутијата со препознатливиот дизајн на Astrologie nouvelle крие шише со светло бело капаче, врзано со нова свилена лента. Twilly Eau Ginger врти сè наоколу со својата радосна и смела свежина!“

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement