Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Црни фустани што ќе ги носите и во текот на летото

Црната боја им припаѓа на сите сезони, иако е темна нијанса често се избегнува во текот на летото затоа што „привлекува сончеви зраци“, во исто време е најубава и најразновидна боја на сите времиња.

Малиот црн фустан е составен дизајн на секој женски гардеробер со децении. За време на летната сезона, црната, како белата, создава уникатен контраст со вашата исончана кожа и нуди „дарежлива“ удобност и флексибилност. Без разлика дали ги носите со неутрални рамни сандали или со шарени високи потпетици со прерамки, резултатот ќе биде импресивен.

Време е да ја обновиме колекцијата на црни фустани и да ги избереме најубавите модели за летната сезона. Откријте 14 „жешки“ дизајни на летната сезона во галеријата со слики!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Приватните авиони се дел од секојдневниот живот на најбогатите луѓе во светот, но очигледно, овој модел ќе биде достапен само за некои од нив…...

Fool Moon

19-годишникот е фудбалер на Форт Лодердејл. Ромео Бекам во моментов живее во Мајами, откако ги заврши студиите во Обединетото Кралство на почетокот на оваа...

Four Seasons

Кога актерот Марлон Брандо го купи приватниот остров Териароа, по снимањето на „Бунт на Баунти“ на блиските Тахити и Муреа, тој го опиша островот...

Cotton Club

По импресивниот успех во Париз, Шангај и Лондон, изложбата „Кристијан Диор: Дизајнер на соништата“ наскоро ќе ужива долго во Музејот во Бруклин, во Њујорк....

Advertisement