Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Црни класични чизми што одат со сè: Топ 10 модели

Минимален комплет за преживување на студеното зимско време: топол капут или јакна, волнен џемпер, ракавици, предимензиониран шал и, се разбира, чизми кои нема да бидат застрашувачки кога одите преку испукнатите виори и снежни патеки. Главната работа е да го пронајдете вистинскиот модел.

За среќа, трендовите за сезоната есен/зима 2020 година се на наша страна. Дизајнерите и стилистите едногласно промовираат удобност и утилитарен пристап кон избор на обувки. Значи, главниот пар на сезоната се чизми изработени од мат црна кожа, рамен, по можност дебел ѓон. Всушност, тие се безвременски класици кои ќе бидат соодветни било каде и во секое време.

Но, оваа сезона, скоро сите брендови ги претставија своите варијации на класици. Погледнете ги совршените џокеј чизми од Jil Sander или Bottega Veneta, каубојките Isabel Marant, чизмите „Prada“ или „Zara“ и совршените модели од марката Fendi. Носете ги со тесни панталони и разиграни мини фустани, кожни здолништа и долги џемпери, повлечете фармерки и панталони …

Во галеријата ви ги откриваме топ 10 модели.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Новопечената прва дама на Америка Џил Бајден (69) ги изненади сите на инаугурацијата на нејзиниот сопруг Џо Бајден (78) со избирање фустан со потпис...

Fool Moon

Кралицата на ток-шоуата, легендарната 66-годишна Опра Винфри, беше меѓу првите кои ги поддржаа принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл кога решија да го...

Fool Moon

Кога станува збор за исхраната на членовите на британското кралско семејство, ние ненамерно замислуваме нешто луксузно и невообичаено. Во фантазијата на многумина, веднаш се...

Uncategorized

Американската пејачка Лејди Гага настапи на церемонијата на инаугурацијата на американскиот претседател eо Бајден. 34-годишната славна личност ја отпеа националната химна на скалите во...

Advertisement