Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Целосни модни неуспеси: Никогаш не треба да ги носите овие работи со високи потпетици

Високите потпетици се синоним за женственост и затоа нивната мода никогаш не умира.

Сепак, сè побрзиот начин на живот не принудува да носиме поудобни чевли, но вистината е дека никогаш нема да се откажеме од привлечноста и гламурот што ги даваат потпетиците… барем не во блиска иднина.

Сепак, оние, во комбинација со одредени парчиња облека, можат да имаат сосема спротивен ефект од она што тие го претставуваат и за што се користат.

Први на списокот на непожелни се потпетици во кои не можете да одите.

Ова е фатален неуспех за жена која, на крајот на краиштата, сака да носи чевли што веројатно ги купила од „љубов на прв поглед“, но сфатила дека не може да оди чекор понатаму во нив. Не се вознемирувајте, покрај фактот што може да изгледа комично, овој збор може да биде проследен и со псевдонимот „трага“.

Шорцевите и штиклите можеби се тренд, но се надевам дека ќе траат кратко. Оваа комбинација може многу лесно да доведе до дегутантност и да изгледа „ефтино“.

Исто така, мини-здолниште може да има сличен ефект, но не секој. Тесните модели на такви здолништа можат да придонесат за расчекор во комбинација со високи потпетици, особено оние што имаат платформа.

Тренерки, чорапи (на сандали) и хеланки, иако во еден момент тоа беше тренд експеримент, никогаш не ги комбинирате со потпетици!

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Wall Street

Да почнеме со лошите вести – за жал, ниту една од овие жени не се најде на оваа листа благодарение на нивната работа, имено,...

Fool Moon

Форест Гамп, главниот јунак на филмската адаптација на истоимениот роман на Винстон Грум од 1986 година, доби најмногу гласови. Филмот на Роберт Земекис од...

Cotton Club

Во тековниот, октомвриски број на списанието ELLE, ќе најдете моден едиторијал под наслов „Misfits“ кој ја покажува убавината и односот на младите генерации од...

Green Tea

Таа има 50 години и е најубавото тело во Холивуд. Џенифер Лопез очигледно има добри гени, но работи и многу напорно за да ги...