Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Хипнотички отпечаток на хипнотичка фигура: новиот изглед на Кендал Џенер

Секое појавување на Кендал Џенер прави да посакаме веднаш да го повториме нејзиниот стајлинг.

Минатиот вторник, манекенката во придружба на нејзините сестри Кајли и Хејли Бибер присуствувала на роденденската забава на нивната заедничка пријателка Анастасија Караниколау во холивудскиот бар Гоја. За оваа специјална пригода, Кендал се одлучи за неверојатен изглед инспириран од 60-тите години.

Џенер покажа совршено тонирана фигура и извајани стомачни носејќи комплет од брендот 16Arlington составен од кожни панталони и градници во црно-бели хипнотички отпечатоци. Изгледот е надополнет со минималистички бели сандали Bottega Veneta и чанта Prada.

И покрај фактот дека изгледот е целосно инспириран од ерата на 60-тите, оваа сезона е поактуелна од кога било.

Идеален избор за летни забави!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

За почеток да се запознаеме со терминот „француски шишки“, дали воопшто знаете за каков вид на стилизирана коса се однесува? Сите што мислите дека...

Fool Moon

Што прво забележавте на сликата – пеперутка или заљубен пар? Овој тест на личноста открива што се крие во вашата душа и каква судбина...

Green Tea

Ако сакате да го подготвите ова јадење во една тава, треба да користите модел што можете да го користите на шпорет или во рерна,...

Route 66

Доколку имате впечаток дека вашите модерни луксузни автомобили се безбедни од кражба благодарение на нивните софистицирани системи за безбедност, навистина сте се излажале… Деновите...

Advertisement