Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Фризурата на Хали Бери го украде шоуто на Оскарите

Познатата актерка се појави со нова боб фризура!

Хали Бери се појави гламурозно на 93-те Оскари. Познатата актерка се прошета по црвениот тепих со нова фризура, успевајќи да го украде целото внимание на јавноста.

Ѕвездата избра боб со кратки шишки што совршено и одговараа, а исто така, ова не е прв пат да се појави на Оскарите со кратка коса. Таа влезе во историјата на Оскарите во 2002 година кога стана првата афро-американска актерка што ја добила наградата за најдобра актерка за нејзината улога во „Monster’s Ball“. Тогаш освоила бројни пофалби појавувајќи се со пикси фризура.

Оваа година Бери имала подолга фризура, но подеднакво импресивна. Актерката, секако, ја комбинирала својата фризура со исто така импресивна облека. За црвениот тепих, таа избра фустан од LaQuan Smith во магента нијанса, додека шминката била во слични нијанси на виолетова боја.

Дали ви се допаѓа новиот имиџ на Хали Бери на Оскарите?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Откако е снимен во инвалидска количка, Бред предизвика дебата меѓу обожавателите кои тврдат дека неговата бивша е виновен за сè! „Бред Пит ја напушти...

Fine Living

Duffy London, бренд познат по своите скулпторски парчиња мебел, штотуку ја претстави својата нова лимитирана едиција Monument Valley масички за кафе… Со слоевит дизајн...

Green Tea

Истражувањата покажуваат дека свежо цвеќе во вашиот дом всушност може да го намали нивото на болка. Многумина од нас знаат за обичајот да испраќаат...

Cotton Club

Стилот не знае за години. Се работи за личност, лична перцепција и избор. Она што жената може да изгледа „забрането“ да го носи по...

Advertisement