Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Фаталната Ирина Шајк во Венеција измами воздишки на црвениот тепих во моден класик од деведесеттите…

Познатата руска манекенка Ирина Шајк ја красеше премиерата на филмот ‘L’immensità’ со Пенелопе Круз во главната улога, што се одржа синоќа во рамките на 79. Филмски фестивал во Венеција. Супермоделот секогаш ги мами погледите, а овој пат успешно ги засени филмските ѕвезди во комбинација која е и заводлива и елегантна, но и во согласност со трендовите…

Една од најзафатените манекенки на денешницата, 36-годишната Ирина Шајк не го пропушти овогодинешното издание на филмскиот фестивал во Венеција. Познатата руска убавица предизвика вистинска врева на црвениот тепих појавувајќи се во издание кое ги комбинира сите трендови.

Овој пат руската манекенка повлече воздишки во празнична варијанта на црн фустан со лизгачки крој, кој стана еден вид модна класика во деведесеттите.

Слип фустан кој не поднесува долна облека стана едно од најпосакуваните парчиња во летната сезона, а атрактивна Русинка избра модел со потпис на италијанскиот бренд Pinko кој е украсен со длабок шлиц на грбот.

Ласкавиот фустан го искомбинирала со црни сандали на потпетици, а целата комбинација ја зачинила со масивни алки и драматична шминка.

Интензивната шминка на очите постигната со црни сенки за очи, молив или туш за очи стана неочекуван тренд кој го прифатија многу дизајнерски куќи во нивните ревии, меѓу кои и Chanel и Valentino, а истото во неколку наврати го направи и американската актерка Џулија Фокс.

Познатата Русинка пред една недела крена поголема медиумска прашина објавувајќи фотографии со нејзиниот поранешен партнер, актерот и режисер Бредли Купер.

Откако таа откри дека заедно се одмораат на Бахамите, почнаа гласини за тоа како и дале втора шанса на љубовта. Извор близок до парот, кој раскина во 2019 година и заедно ја имаат ќерката Леа Де Сејн, откри за Page Six дека размислуваат за помирување, но и дека сакаат уште деца.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Прекрасни карпести формации, планини со вулканско потекло и оние чии врвови се покриени со снег и мраз… Саудиска Арабија го нуди сето ова и...

Wall Street

Вселенските ентузијасти можат да имаат можност да додадат дел од историјата во нивната колекција… Во јули 1969 година, американските астронаути Нил Армстронг и Баз...

Fool Moon

Актерката Кирсти Ели почина вчера по битка со ракот.Актерката Кирсти Ели почина вчера на 71-годишна возраст по битка со ракот. Тажната вест ја потврдија...

Fool Moon

Латино пејачката пред 20 години го издаде албумот „This Is Me… Then“, а сега доаѓа да и покаже на публиката каква е денес, преку...

Advertisement