Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

ФАРЕЛ ВИЛИАМС ИМЕНУВАН ЗА КРЕАТИВЕН ДИРЕКТОР НА БРЕНДОТ LOUIS VUITTON…

Визионерскиот уметник, продуцент, текстописец, филантроп, моден дизајнер и претприемач Louis Vuitton.

Неговата прва колекција за Louis Vuitton ќе биде претставена овој јуни за време на машката модна недела во Париз. Фарел Вилијамс ја презема улогата која претходно ја имаше Вирџил Аблох, кој почина во ноември 2021 година.

„Среќен сум да му посакам добредојде на Фарел, по нашата соработка во 2004 и 2008 година за , како наш нов креативен директор на машки колекции. Неговата креативна визија надвор од модата несомнено ќе го одведе Louis Vuitton. до ново и многу возбудливо поглавје“, изјави Пјетро Бекари, претседател и извршен директор на Louis Vuitton.

Најновиот машки креативен директор на Louis Vuitton може да се пофали со 13 Греми награди и Златна нота на ASCAP во 2012 година.

Во 2019 година, уметникот ја основа YELLOW, непрофитна организација која им помага на младите да го остварат својот потенцијал. Во 2020 година, Вилијамс ја лансираше Black Ambition, непрофитна иницијатива која им помага на црните и латино претприемачите да започнат стартапи во технологијата, здравствената заштита и производите/услугите за широка потрошувачка.

Фарел е успешен и како моден дизајнер и претприемач со неговите проекти за клубови за момчиња милијардери и сладолед меѓу другите брендови. Во есента 2019 година, Вилијамс и Дејвид Грутман ги отворија и Swan и Bar Bevy во дизајнерската област во Мајами и хотелот Goodtime во 2021 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement