Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Урбани новитети во новата GIVENCHY колекција

Метју Вилијамс ја претстави својата прва колекција за брендот Givenchy во октомври оваа година, откако е назначен за креативен директор пред само седум месеци…

Следејќи го својот опсег пролет/лето 2021 година, брендот лансираше изменет избор од низата разиграни, но елегантни силуети за мажи и жени. Во lookbook-от што можете да ги видите во галеријата, моделите се прикажани во долги, тесни блејзери, со тенки панталони со висок струк. Тексас стиловите се нагласени со деликатни елементи кои им даваат интересен изглед. Кога станува збор за statement облеката, во понудата се три-четврт палта со кроко принт, заедно со обемни и урбани виндјакни.

Клучниот дизајн за мажите се панталони во класичен стил, сако со едноредно копче, кој доби амблем 4G на облогата, со маици кои имаат интересни детали. Дополнителни модели, како парк јакни, дуксери и блузи, ја завршуваат машката понуда.

Покрај тоа, Вилијамс создаде серија маици со технолошки напредни дизајни. Секој од нив доби 3D ланец околу вратот или trompe l’oeil renderinge со отпечаток на Givenchy.

Кога станува збор за додатоци, колекцијата се состои од нова интерација на чанта Антигона, два модели до рамената, унисекс Vertical мини модел со ланец и нов, машки Antigona U. Што се однесува до обувките, во стилови се Lock чизми, сандали на платформата Marshmallow, како и машки рамни сандали. Дневните патики GIV 1 најмногу ќе ги сакаат. Модната капсула колекција завршува со капа (рогови) и G-chain кожен ремен.

Целата колекција може да се купи сега.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Постојат жени кои се толку сигурни во себешто не мора да прибегнуваат кон никакви трикови за да се подобрат или да изгледаат подобро. Кејт...

Cotton Club

Ќерката на славната пејачка застана пред камерите за нова колекција на шарена облека потпишана од славниот британски дизајнер, а тоа се креации за вежбање...

Cotton Club

Силвија Фенди се занимава со класични елементи на машка облека, но тука додава и логоманија, па покрај основните тонови, колекцијата ги истакнува и ефективните,...

Fool Moon

Што одредува кој сексуално нè привлекува? Ова е изненадувачки тешко прашање на кое е тешко да се одговори затоа што се чини дека привлечноста...

Advertisement