Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Удобност и нежност: оваа пролет, облечете го омилениот џемпер со свилено здолниште

Пролетта сака да игра по свои правила – еден ден температурите можат да бидат високи, додека на крајот на неделата очекуваме дожд и студ.

Со цел да ја прилагодите вашата гардероба на променливата, но најромантична сезона, ви предлагаме да комбинирате удобност и нежност. Облечете ги омилените џемпери со лесни свилени здолништа.

И миди здолништата и пократките опции се погодни за комбинирање со вашите омилени пролетни џемпери. Важно е здолништето да биде направено од лесна ткаенина како свила или сатен – за инспирација, погледнете ги пролетните колекции на Мајкл Корс и Рафа Симонс.

Оваа сезона, дизајнерите советуваат да создадеме монохроматски изглед со здолниште и џемпер. Модните блогери претпочитаат и монохроматски комбинации, а посебно внимание посветуваат на светлите нијанси на карамела и слонова коска. Изгледот можете да го комплетирате со елегантни потпетици, патики, челзи чизми, па дури и масивни воени чизми кои на кој било начин нема да ја нарушат естетиката на нежност.

Во принцип, не треба да подлегнувате на меланхолија и да чекате природата да обезбеди безгрижно пролетно расположение. Сега можете сами да создадете атмосфера на романса и нежност, а еден од начините е да ја надополните вашата гардероба со модерен џемпер и воздушно здолниште.

Погледнете ги нашите предлози во галеријата со фотографии за да пронајдете совршена комбинација.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Дали сте изненадени? Белите заби се идеални за убавината. И повеќето се стремат да ја постигнат познатата „холивудска насмевка“. Сепак, дали е тоа добро...

Cotton Club

Славниот актер, продуцент и производител на пенливо вино, се испроба во улогата на моден дизајнер, благодарение на новата соработка со брендот Brioni… Холивудскиот миленик...

Four Seasons

Уште на влезот се чувствува чудна енергија која не доаѓа од овој свет… Таинственото место кое се наоѓа во близина на Атина речиси никој...

Route 66

Како што дефинира речникот, супернова е експлозија на sвезда… Сега, благодарение на брендот Pagani , тој израз претставува и неверојатен хиперавтомобил со цена од...

Advertisement