Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Убавицата која пред 30 години жареше на модните писти, ни приреди шоу од дома

Поранешниот супермодел очигледно добро се снаоѓа и за време на изолацијата. Иако нема класични емисии поради пандемијата на коронавирусот, Хелена им приреди вистинско „жешко“ шоу на своите верни следбеници на Инстаграм во нејзината куќа во Катскилс, Њујорк.

Таа позираше во „винтиџ“ облека со својот потпис и покажа дека сè уште изгледа беспрекорно.

“Растењето во Данска дефинитивно ми даде чувство на самодоверба. Научив како природно да му пристапам на моето тело. Данците не кријат ништо, така што никогаш не сум имала проблем да ја покажам убавината на женското тело, тело кое дава живот, тело што е чудо само по себе. Јас го гледам тоа од уметничка гледна точка. А што се однесува до мојот стил на облекување, го носам она што ме прави среќна, и што ќе кажат другите за мојата гардероба, не ми е гајле”, рече Хелена Кристенсен во неодамнешното интервју, пренесува Дејли меил.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Чоколадна торта е, сите ќе се согласат, вистинска класика меѓу десертите, така што има малкумина кои не сакаат деликатеси со чоколадо. Искусната француска готвачка...

Cotton Club

Модерен капут е главната набавка на новата пролетна сезона. За тоа сведочат не само колекциите на брендови, туку и фотографиите од уличен стил на...

Fool Moon

Филмската награда за најдобра режија ја доби Клои Жао за филмот „Nomadland“ на Златниот глобус во 2021 година и таа стана првата жена со...

Fine Living

The Budapest Cafe се отвори во Мелбурн со ентериерот на студиото за дизајн Biasol, инспирирано од естетиката на филмот „The Grand Budapest Hotel“ на...

Advertisement