Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Убавината на традицијата во новата кампања DOLCE & GABBANA

Уметноста на традицијата се истакнува како клучен дел од кампањата Dolce & Gabbana есен/зима 2020

Манекенката Кјара Скелси се појавува на кинематографски, црно-бели фотографии потпишани од Франческо Фонисио. Канализирајќи носталгија и италијанска вештина, фотографиите се направени во Кустоначи, Сицилија. На портретите, можеме да видиме кројачи, чевлари, златари и традиционални занаетчии кои прават тестенини. Кјара, која претходно се појави во бренд кампањите beauty и ready-to-wear, испушта неверојатна моќ. „Длабочината на светлината и темнината, со своите двобојни нијанси, е нагласена со средбата со поетски фотографии и секојдневни сценарија, што им дава топол и познат карактер“, стои во официјалниот опис на брендот.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Светли бои како портокалова, тиркизна и розова, симетрија, носталгија за минатото во старите возови, телефонски штандови и заборавени сообраќајни знаци, хотели и светилници …...

Fool Moon

За разлика од другите хороскопи, бурманскиот хороскоп се потпира на денот во неделата кога сте родени наместо на годината. Астрологијата постои скоро онолку време...

Cotton Club

Живописен стајлинг на војвотката. На 20 октомври, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се состанаа со хероите и учесниците на фото-проектот Hold Still посветен на...

Cotton Club

Креативната директорка на брендот Шанел, Вирџинија Виар, научи многу од нејзиниот учител Карл Лагерфелд, вклучително и создавање бестселер што ќе лови илјадници девојки ширум...