Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Три бои кои ќе направат секоја ваша комбинација да изгледа поскапа и пошик

Покрај квалитетот на материјалот и кројот, и бојата е важна и при изборот на облека.

Трендовите кога станува збор за боите не се менуваат толку често колку што може да изгледа. Многу бои остануваат во тренд неколку години, па самоуверено се претвораат во класици. И има сосема неочекувани пресврти, кога насоката на трендот одеднаш се менува, и, на пример, бојата од традиционалната летна, напротив, се менува во целосно зимска верзија.

Предлагаме да обрнете внимание на трите бои кои не ги напуштија модните писти веќе неколку сезони и ги имаат сите шанси да останат со нас многу години. Тие ќе ви помогнат секогаш да изгледате шик и „скапо“.

tri-boje-koje-ce-uciniti-da-vasa-odeca-izgleda-skuplje (6).jpg

БЕЛО

Бела не е залудно толку сакана од Ралф Лорен, кој создава колекции, фокусирајќи се на богати клиенти од Њујорк. Се чини дека оваа боја вели: „Јас сум толку богат што не користам јавен превоз, а улиците во моето соседство се мијат со сапун“.

 • Белата е нова црна и може и треба да се носи од глава до пети со додатоци во контрастна црна или неутрална беж боја.
  Белата боја може добро да се комбинира со нежно сини и сиви бои.
 • Бело палто ќе ве одвои од толпата. Ќе изгледате како суперѕвезда, особено ако носите очила за сонце за време на сончевите зимски денови.
 • Белите панталони или здолниште одлично се вклопуваат во класичната боја на камила и сите посветли бои.
 • Изненадувачки, белите чевли или торбата можат да го претворат секој секојдневен изглед во многу стилски комплет, како да е дизајниран од професионален стилист.
tri-boje-koje-ce-uciniti-da-vasa-odeca-izgleda-skuplje (5).jpg

ЦРВЕНА

Црвената е за храбри жени. Привлекува внимание, ги тера другите да се свртат кон вас. Носејќи црвена боја, мора да бидете сигурни дека кожата, косата и шминката изгледаат беспрекорно!

 • Комбинацијата од црвена и црна е чиста драма, затоа внимателно проценете го поводот во кој сакате да ја носите оваа облека. Во секојдневниот живот, наместо црна, изберете кремаста или светло-беж.
 • Ако се одлучите за палто, подобро е ако има лаконски крој без непотребни детали.
 • Црвени лакирани чевли? Зошто да не? Комбинирајте ги со мек светол кашмир.
 • Црвениот моно изглед е многу елегантен. Ниту црвениот кармин не е претеран. Но, би било помодерно да додадете само еден детал од бела или светло розова боја.
tri-boje-koje-ce-uciniti-da-vasa-odeca-izgleda-skuplje (4).jpg

ТЕМНО СИНА

Се вљубивме во оваа боја поради тивката елеганција и можноста да ја комбинираме со другите две – црвена и бела.

Не знаеме за која било личност на која темносината униформа не и одговара совршено. Не е важно кој е во него – маж или жена. Тешките волнени морски јакни се добри во комбинација со лесни панталони, фармерки и здолништа со средна должина.

 • Покрај црвено-белата, тегет-сината боја можете да ја комбинирате со кремасто палто или јакна, што веројатно веќе ги имате во плакарот.
 • Носете палто со детали во боја на крзно – хит оваа зима. Обоеното крзно и тегет е многу поинтересна комбинација од онаа со црна боја.
 • Неочекуван и свеж потег – додајте додаток со „животински принт“ во строгиот комплет направен од темносина облека.
 • Темносиниот моно изглед е како црно. За разновидност, можете да додадете две различни модни додатоци во црвена и бела боја.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement