Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Трендот од 60-тите се враќа на модната сцена: Овој додаток мора да го имате!

Ниту една жена не може да одолее на овој моден додаток!

„Headband“ венчиња како оние што ги прослави Блер во серијата „Gossip Girl“ се враќаат на модната сцена. Овој женски и романтичен додаток уште еднаш успеа да ги освои срцата на дамите ширум светот.

Оваа сезона, акцентот е ставен на модните додатоци за коса, и правилото на галси, колку е повпечатливо, толку подобро.

Заедно со богато украсени шноли и бисери, овие „headband“ венчиња со предемензиониран дизајн стануваат водечки тренд. Често ќе забележиме модели изработени од сатен, кадифен или кожа, и останува на вас да изберете оној кој најмногу ви се допаѓа и одговара на вашиот стил.

Тие можат да бидат дел од поформални, но и од оние малку понеформални комбинации.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Најновиот дом на брендот Versace сака да го направи вашиот ентериер уште помодерен … Италијанскиот луксузен бренд штотуку ги отвори вратите на својата нова...

Fool Moon

Во последната година видовме дека се сменија многу од она што го знаевме. Сепак, некои работи и понатаму остануваат исти. Социјалните мрежи сè уште...

Green Tea

Ви откриваме сè што треба да знаете! Во заедницата на нутриционисти, познати по специјалните хранливи состојки, но и разни животински и растителни производи што...

Cotton Club

Во свет каде што зборовите пандемија, карантин, вакцина и ограничувања се користат почесто отколку што би сакале, модата нè потсетува дека треба да се...

Advertisement