Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Топ 9 мириси што изгледаат одлично го надополнуваат вашето присуство

Од овошни и свежи до мошусни и темни, обемниот опсег на креации во мириси го прави предизвик да се избере само една. Никогаш не можете да погрешите со некои класични мириси, но тие би можеле да станат здодевни, додека другите во голема мера зависат од преференциите и сакањата. Додека го барате најдобриот мирис, може да го постигнете џекпотот при првиот обид или да направите повеќе снимки за мирисот „The One“.

Во ред е да се суди за книгата според нејзината корица во случај на парфеми, барем. Дизајнерите истураат во срцето и душата во пакувањето онолку колку што работат за да го добијат вистинскиот мирис. Буквална уметност во шише, еве неколку извонредни мириси со прекрасни мириси кои би биле сјајните sвезди на вашата појава.

Ив Сен Лоран, YSL Mon Paris

YSL Mon Paris претставува модерна миризлива интерпретација на љубовта, ослободена од сите пречки, посветена и интензивна. Композицијата има овошен почеток, опојно цветно срце и темна база на чипре. Овој женски парфем е обвиткан во проsирно шише што личи на скапоцен камен, откривајќи го луксузниот мирис внатре.

Виктор и Ролф BonBon

Виктор и Ролф го промовираа Бонбон во пролетта 2014 година. Овој мирис го доби името по бонбоните, бидејќи има за цел жени кои слават задоволство и уживање во себе и моменти на релаксација и уживање. Розовите шишиња обликувани како завиткани бонбони го содржат свежиот и гурмански состав потпишан од Сесил Метон и Серж Маџулие. Главната тема е карамела, опкружена со ароми на мандарина, портокал и праска на врвот; цвеќиња од цвет од портокал и јасмин во срцето; и кедар, гуајак дрво, сандалово дрво и килибар во основата.

Ив Сен Лоран, YSL Libre

Едно од најновите лансирања на Ив Сен Лоран е YSL Libre парфемот, кој ја опфаќа слободата со светла, елегантна миризба што навестува ветување и можност. Дизајниран за модерната жена, може да се пофали со рамнотежа на топли овошни, цветни и мошусни ноти за да создаде вистински уникатен мирис. Овој мирис е создаден како соработка помеѓу главните парфимерии Ана Флипо и Карлос Бенаим. Иако парфемот има суптилни ноти, тој останува силен во текот на денот. Зачудувачкото шише додава повеќе карактер во целина.

Каролина Херера, Good Girl

Парфемот „стилето“ го потресе целиот пазар на парфеми кога првпат се појави. Каролина Херара го подигна барот на ново ниво со Добра девојка. Мирисот е направен за секси жена која знае што сака. Јасмин Самбац, Тубероза, Какао, Тонка, Бадем и Кафе му даваат на парфемот мистериозна атмосфера, додека се контрастираат со светлината и темнината со светлечки цветни ноти.


Anna Sui Flight of Fancy

Сјаен и прегрнувачки, Flight of Fancy од Ана Суи е цветно-свеж мирис што води кон свет од соништа каде цвеќињата блескаат на сонце. Елегантното шише е поврзано со вкусниот излив на Личи, Јузу и Јава лимон. Топлиот под струја на Амбер Кристали, Скин Муск и Вајт Вудс создаваат тивка ведрина. Ова шише со паун сигурно ќе се истакне во вашата суета.

Хоусе оф Силаж, ,,Tiara

Тиара е луксузен и хипнотизирачки мирис инспириран од елеганцијата и законитоста на магнетната женска аура. Овој раскошен мирис е исполнет со ретки и деликатни цветови помешани во слатките ноти на ванилата од Мадагаскар за да ја стимулираат магичната и неодолива суштина на прекрасната и софистицирана жена. Секое шише содржи скапоцени камења и уникатни елементи направени преку безброј часови дизајн и мајсторство.

Марк Џејкобс, Decadence

Веројатно еден од најдобрите мириси од брендот, Марк Џејкобс декаденција за шефица, со шарм и личност на извршен директор. Создаден од мајсторот парфимер Ени Бузантијан во соработка со Марк Џејкобс и Ен Готлиб, Декаденс доаѓа во прекрасно шише како чанта со ремен и помпон. Мирисот е зрел и возбудлив со неверојатна трајна моќ.

Тиери Муглер, Mugler Alien

Вонземјанин шири аура, и тврди дека има право да го стори тоа со своето име. Тринаесет години по масивниот успех на Ангел, Тиери Муглер уште еднаш го предизвика светот на парфимеријата. Alien е магичен еликсир фатен во шише со длабока и мистериозна виолетова боја со облик на талисман, потсетувајќи на камен од филозоф или некаков завој. Креаторите на Alien ја засноваа композицијата на три главни линии: топол, бел килибар во основата, дрвени ноти во срцето и сончев индиски јасмин на врвот.

Ланком, La Nuit Trésor

La Nuit Trésor е жесток, парфем за жени со ноти од свежа малина, темјан и ванила, со шармантно срце од суштина од црна роза. Мирисот трае пристојно време без да се засили. TheLancôme La Nuit Tresor доаѓа во чадено розево шише со дшамија со шарки околу нејзиниот убав врат. Тоа е шише што не стои, туку се лула како дебел дијамант – вистински дијамант за вашата појава.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement