Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Толку едноставни, а сепак толку моќни: 10 модели на црни чизми кои ги издолжуваат нозете

Во постудениот дел од годината, многу жени избираат чизми со високи потпетици. Покрај тоа што совршено одат со скоро сите парчиња од плакарот, тие се носат во различни прилики.

Иако високите потпетици можат да бидат предизвик при одење, популарноста на овие модели не опаѓа од година во година. Дури и кога е во црно – комбинацијата едноставно победува.

Црни чизми со високи потпетици се парче обувки што на секоја комбинација и дава доза на елеганција. Покрај тоа, тие ги издолжуваат нозете, што благодарение на овој модел, изгледаат потенки.

Дека нема кризни години за црни чизми со високи потпетици, знаат и продавниците кои нудат разни модели. Од оние што се прилагодуваат на нозете до пошироки модели кои може да се носат и преку фармерки. Во нашата галерија издвоивме десет различни висини и дебелини на петиците.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

За да подготвите лажна карамела, користете меки урми и тахини, или паста од мелен семе од сусам. Иако рецептот е многу едноставен, треба да...

Fine Living

Секој од нас може да посака прекрасен и совршен одмор од соништата, во рамките на волшебните и бајковити Алпи, задолжени за создавање идеална позадина...

Route 66

Rimac Automobili на својата Фејсбук страница објави дека наскоро ќе започне сериското производство на нов електричен хиперавтомобил – моделот C_Two. Предсериската фазата започна со...

Fool Moon

Има само 22 години и за неколку минути го освои целиот свет. Инаугурацијата на Џо Бајден, како 46-ти претседател на САД, останува свежа тема....

Advertisement