Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Тениско здолниште: 5 супер стилски начини да се носи најмодерниот предмет во летната сезона

Со турнирот Ролан Гарос, кој неодамна го привлече нашето внимание, на кој Новак Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека е најдобриот тенисер на светот и не направи горди, не можевме да не го гледаме овој настан од модната страна.

Факт е дека тенисерите обрнуваат исто толку внимание на своите комбинации на облека на теренот, како и ние во нашите секојдневни животи. Затоа тие честопати се сметаат за инспирација, создаваат трендови и прават сите да сакаме да ги имитираме.

Клучниот дел од овој изглед се несомнено здолништата. Плисираниот мини дизајн, претежно во бело, честопати импресионира и кралиците на уличниот стил не ја пропуштаат можноста да вметнат тениски здолништа во нивниот секојдневен изглед.

Како можете да носите тениско здолниште ова лето?

Со градник или „кроп топ“

Лесен начин да носите тениско здолниште без многу напор и без да направите никакви стилски грешки е да го задржите неговиот спортски карактер. На крајот на краиштата, „athleisure“ е голем тренд веќе подолго време. Комбинирајте здолниште со спортски градник и патики. Ако сакате можете да додадете капаче. Идеален избор за утрински прошетки на сонце. Белата ќе ви даде дополнителни поени.

Со маица

Маицата е исто така безбедно парче што одговара на вашето тениско здолниште. Изберете неутрална нијанса на здолниште како беж или бело и зголемете ја динамиката на вашиот стајлинг со светло обоени маици. Ако сакате да експериментирате, не двоумете се да комбинирате здолниште и маичка со пар сандали со високи потпетици.

Со кошула

Доколку сакате да му дадете поформален карактер на вашето тениско здолниште, доволно е да го комбинирате со кошула. Комбинацијата на овие два различни стилови на крајот ќе ви даде апсолутно хармоничен резултат. Всушност, станува збор за урбан изглед, кој можете да го изберете за утринско појавување во канцеларија. Што се однесува до чевлите, можете да носите бели патики.

Со мокасини

Придржувајќи се кон истата филозофија и продолжувајќи да тврдиме дека „комбинацијата“ од два различни стила, на вистински начин, има магична можност да ви даде уникатни резултати, ви предлагаме да обрнете посебно внимание на чевлите што ќе одлучите да ги носите со тениско здолниште. Експериментирајте со вашиот стајлинг и изберете пар мокасини. Покрај тоа, сè додека времето и температурата дозволуваат, можете да изберете голем блејзер.

Со смели бои

Доколку сакате да ги следите трендовите, тогаш не треба да недостасуваат светли бои во изгледот. Белото тениско здолниште е совршено парче за усвојување и презентирање на овој одличен тренд. Сè што треба да направите е да изберете боја што ви се допаѓа и што одговара на вашата кожа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Хотелот Вила Хонег е единствен бутик хотел со 5 sвездички, сместен на планините во Бергенсток кај Луцерн, Швајцарија. Овој хотел датира од 1905 година...

Route 66

Порше ја проширува листата на премиум локации за патување на кои има американски полначи за Порше Тајкан. Историскиот хотел Марк Хопкинс Интерконтинентал Сан Франциско...

Fool Moon

Ѕвездите од серијата „Чарлиевите ангели“, четириесет и шестгодишната Дру и четириесет и деветгодишната Камерон, добија огромна поддршка и виртуелен аплауз од многу жени, вклучувајќи...

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши со модна ревија на Том Форд, чија колекција го одразува жешкото исчекување на ноќните излегувања. Многумина од нас сѐ...

Advertisement