Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Телефон декориран со вистински заб од диносаурус

Ако диносаурусите се дел од вашите интереси, веројатно би биле воодушевени да имате заб „T-Rex“ (тираносаурус) на задниот дел од телефонот…

Токму тоа ви го дозволува руската компанија Caviar, која штотуку го претстави iPhone 13 Pro Tyrannophone, кој доаѓа со 80 милиони години стар фрагмент од забот T-Rex. Како дел од целосно новата серија Tera, Tyrannophone, како што се нарекува овој модел, доби основа од лесен композит, со гравури на задната страна, заедно со позлатени елементи. Окото на диносаурусот е направено од вистински килибар, додека скулптурата на главата е направена од титаниум.

Телефонот, секако, доаѓа со вистински заб кој е втиснат во неговата структура и е дизајниран како ограничено издание – само седум изданија ќе бидат достапни за купување. Коментирајќи ја својата најнова креација, компанијата Caviar вели: „Уникатниот iPhone 13 Pro Tyrannophone е украсен со 3D слика на глава на диносаурус што ќе го втурне стравот во коските на вашата конкуренција, особено благодарение на неговото жолто око, направено од вистински килибар.“

„Предаторскиот поглед на чудовиштето не е само елемент на украсување, туку и елемент на ексклузивност и уникатност, бидејќи еден од забите е вистински! Содржи влошка од дел од вистинскиот заб на Тираносаурус, стара 80 милиони години“.

Tyrannophone е достапен во верзијата на моделот iPhone 13, по цена од 8.610 долари и iPhone 13 Pro Max, по цена од 9.150 долари. Како што велат од Caviar: „Ова е навистина ексклузивен модел и е ограничен на само седум парчиња, па мора да бидете брзи ако сакате тоа да биде ваше“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement