Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Твид јакните се одраз на моќна и стилска жена, еве како да ги носите

Многумина ќе се согласат дека социјалните мрежи ја забрзаа промената на трендовите. Традиционално, новите трендови започнуваат и завршуваат со секоја сезона.

Сега, сепак, кога сè е на дофат, трендовите можат да се родат буквално преку ноќ.

Сè што е потребно за овој тренд да се пробие е славната личност да го објави видеото во својата најнова облека или влијателната личност да ги прикаже уловите од последниот шопинг.

Трендот на твид не трае една година или една деценија, туку повеќе од 60 години. Изработката, исткаена од специфичен тип на волнено плетено со јамки и изведена од францускиот израз за „прстен“ или „извртена“, стана синоним за врвен стил. И иако твидот се користи со векови за создавање облека и мебел, Габриел „Коко“ Шанел веројатно го ставила на мапата на модниот свет.

Иако твидот дава чувство дека сте богата Французинка, со текот на годините, модата најде нови начини како да го вклопи во секојдневната лежерна гардероба, носејќи го во форма на јакна и комбинирајќи ја со фармерки или во форма на здолниште во комбинација со свилени блузи.неговиот статус како класична модна инвестиција.

Во последно време забележливо повеќе модни имиња носат твид парчиња и сигурни сме дека тоа не е случајност. Наскоро сфативме дека колекциите на нашите омилени веб-продавници се преплавени со твид текстури, што значи дека веќе се обликува како еден од најголемите трендови за зимата 2021 година.

Ако барате нов начин за стилизирање на вашите постоечки парчиња твид или сакате да се вклучите во трендот, скролувајте понатаму за да видите како влијателните луѓе ја комбинираат култната ткаенина.

Додека монохроматските материјали од твид секогаш ќе бидат безвременски, можете да се забавувате со повеќе шарени интерпретации. Со чокер ѓердан, твид јакната на Џен Азолеј изгледа совршено.

Сите кои се лежерни, а сепак сакаат шик момент можат да носат твид облека со бисерни обетки и кожени чевли, но француските модни личности како Камил Шариер му даваат кул изглед со чизми до колена и актуелен дезен на шаховска табла.

Добриот стајлинг е прашање на создавање рамнотежа, а Лорен-Никол Копин Кембел одлично ја демонстрира оваа идеја носејќи ја нејзината елегантна твид јакна со кожени чизми и мини здолниште.

Не е ни чудо што Ени постојано се враќа на текстурите на твид кога неговата елегантна и елегантна текстура зрачи со женственост. Посебно ни се допаѓа како го искомбинирала комбинезонот од твид со модерна блуза со набраздени „пуф“ ракави.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement