Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Сукњи од кожа (и еко кожа) во кои ќе се заљубите оваа есен

Квинтесенција на женственост која комбинира и добра доза на сензуалност? Кожно здолниште, без сомнение.

Едно од неопходните парчиња мода во 60-тите години на минатиот век се враќа во прв план оваа есен / зима, давајќи посебен печат на широк спектар на изглед. Можете да изберете од безброј кроеви, бои и форми: нема правила во врска со кожени здолништа, барем за оваа сезона, која сите ги пречекува со раширени раце. Најкласичното може да се определи за црно кожено здолниште. Во верзија мини или молив – црно кожено здолниште ќе биде парче што ќе го носите во секоја пригода. Всушност, доволно е да се игра со комбинации за да се подигне скалата до елеганција: на пример, со бела свилена блуза со црн лак како вратоврска. Ако се плашите дека кожено здолниште, особено во одредени силни нијанси на бои, како црна и црвена, може да изгледа премногу смело, знајте дека треба само да го измешате со сатенски блузи, шик џемпери и софистицирани чанти за да ја претворите во чиста елеганција.

Во спротивно, омекнете ги тоновите: жолто-лимон, сино-светло, розово во прав и валкана бела боја се пастелни нијанси кои ќе му дадат на кожното здолниште допир на свежина, давајќи му ја благодатта која толку многу ја сакаме. За да ви помогнеме да одберете кожено здолниште кое ќе ви биде најдобар пријател од сега до пролет, ги избравме задолжителните модели за оваа сезона.

Откријте ги во галеријата со фотографии!

suknje-od-koze-i-eko-koze-u-koje-cete-se-zaljubiti-ove-jeseni (1).jpg
H&M
suknje-od-koze-i-eko-koze-u-koje-cete-se-zaljubiti-ove-jeseni (3).jpg
JOSEPH
suknje-od-koze-i-eko-koze-u-koje-cete-se-zaljubiti-ove-jeseni (5).jpg
MAJE
suknje-od-koze-i-eko-koze-u-koje-cete-se-zaljubiti-ove-jeseni (4).jpg
LUISA SPAGNOLI
suknje-od-koze-i-eko-koze-u-koje-cete-se-zaljubiti-ove-jeseni (8).jpg
NEW LOOK
suknje-od-koze-i-eko-koze-u-koje-cete-se-zaljubiti-ove-jeseni (9).jpg
PHILOSOPHY DI LORENZO SERAPHINI
suknje-od-koze-i-eko-koze-u-koje-cete-se-zaljubiti-ove-jeseni (10).jpg
& OTHER STORIES
suknje-od-koze-i-eko-koze-u-koje-cete-se-zaljubiti-ove-jeseni (11).jpg
VALENTINO
suknje-od-koze-i-eko-koze-u-koje-cete-se-zaljubiti-ove-jeseni (12).jpg
ZARA
suknje-od-koze-i-eko-koze-u-koje-cete-se-zaljubiti-ove-jeseni (18).jpg
ACNE STUDIOS
suknje-od-koze-i-eko-koze-u-koje-cete-se-zaljubiti-ove-jeseni (19).jpg
ALEXA CHUNG

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

ЗА ОВЕН, ТОА СЕ БИКОВИТЕ Овен и Бик се одлични пријатели, но кога станува збор за романтични врски, овие два лика не можат да...

Wall Street

Дали некогаш сте го почувствувале тој нагон во себе да станете истражувач на новиот свет? Некој што храбро шета низ пустина, џунгла и кој...

Fool Moon

Иако поминаа 22 години од снимањето на првата епизода, привлечноста на „Сексот и градот“ воопшто не попуштила. Новите генерации ги откриваат „старите / новите“...

Fool Moon

Сигурни сме дека досега неколку пати сте имале можност да слушнете за контроверзниот дизајнер, Филип Плaјн. Неговиот најнов потег – употребата на златни хеликоптери...