Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Сталјингот на оваа 50+ блогерка е знак дека овие панталони грациозно ги намалуваат годините

Пилар Де Арс, еден од најпопуларните шпански инфлуенсери над 50 години, е најдобриот доказ дека добро дизајнираните модни комбинации навистина можат да не подмладат.

Модната икона Пилар Де Арс од ден на ден има сè повеќе следбеници кои постојано се инспирираат од нејзините одлични модни избори.

Темнокосата убавица која живее во Сан Себастијан само ги намалува фантастичните модни изданија и го крева расположението во овие ни малку светли периоди.

На Пилар не и недостасува инспирација кога станува збор за аутфитите, а нејзините модни комбинации содржат парчиња со потпис на достапни брендови како Манго, Зара, Страдивариус …

Омилената блогерка која е 50+ уште еднаш го покажа своето непогрешливо модно чувство посегајќи по карго панталони, кои потекнуваат од униформата на британската армија, но со текот на времето тие го најдоа своето место во женската гардероба.

Карго панталоните со препознатлив дизајн со странични џебови веќе ги видовме на познатите трендсетерки како што се Бела Хадид и Хејли Бибер, а многу брендови ги вметнаа во нивните најнови колекции.

Сиво-маслинестите панталони се многу подмладувачки, а за тоа сведочи и стајлингот на ненадминливата Шпанка, кој ги спои со романтична цветна јакна во светло виолетови тонови, чанта во слична нијанса и безвременски чизми до глужд.

Очила за сонце и младешка фризура го комплетираа овој секојдневен изглед на славната блогерка.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement