Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Спремете се за најсилно да блеснете: Како да носите црвена кошула оваа зима

Неконвенционалното решение на Кајли Џенер за оние кои се подготвени за светли стајлинзи!

Судејќи според најновите фотографии на Инстаграм, Кајли Џенер започна со активни подготовки за новогодишните празници. За тоа сведочат новогодишното дрво украсено со сијалички, како и одличните експерименти на ѕвездата со облеката.

Па така, Кајли комбинира црвена свилена блуза со портокалови металик панталони. Ѕвездата не го преоптовари стајлингот во светли бои со непотребни детали, туку само го надополни со беж чевли, кои хармонично ја надополнуваа облеката.

Ако имате црвена кошула во плакарот, можеби стајлингот на Кајли ќе ви послужи како инспирација!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement