Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Со цена од 150.000 долари, Tiffany & Co штотуку го претставија најлуксузниот адвентски календар

Празничната сезона е пред нас и Tiffany & Co. нè воведува во оваа топла атмосфера со својот годишен адвентски календар…

И овој пат, познатиот бренд за накит реши да му оддаде почит на еден од највлијателните уметници на 20 век: Жан Мишел Баскија, со репродуцирана верзија на неговата слика која беше применета на целото издание. Презентирано во форма на гардеробер од бел даб, делото на починатиот њујоршки уметник од 1982 година, „Equals Pi“ е на предната страна на календарот. Реткото видено уметничко дело неодамна е забележано во рекламата за Tiffany, прикажана од познатата двојка Бијонсе и Џеј Зи.

Инспирирани од вистинскиот баскиски стил, дабовите врати на календарот служат и како платно за верна репродукција на сликата. И слично на неговата надворешност, она што е внатре во календарот е исто толку примамливо.

Кога ќе се отвори обоената врата, корисниците ќе најдат 24 сини кутии со сопствени броеви, исполнети со накит од Tiffany и други подароци. Иако е тешко да се одреди точната природа на содржината, имајќи ги предвид претходните адвентски календари, можеме да се надеваме дека сините кутии ќе содржат накит како нараквица T True од 18-каратно злато, привезок од розово 18-каратно злато Smile и други легендарни парчиња накит.

Покрај одржувањето на празничната треска, брендот ќе направи и донација од 250.000 американски долари од продажбата на календарот за Слободни уметности на NYC, непрофитна организација која обезбедува уметнички и менторски програми за младите од непривилегираните заедници.

Цена од 150.000 долари, Tiffany and Co. празничниот адвентски календар за 2021 година сега е достапен во ограничено издание на официјалната веб-страница на оваа компанија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Four Seasons

Туристите најчесто го посетуваат во август, кога се одржува Еразмус турнирот на витези и кога може да се видат спектакуларните битки на модерните витези...

Advertisement