Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Сопругата на Кристијано Роналдо е ѕвезда на новата SS23 кампања на Елизабета Франки…

Елизабета Франки ја претставува кампањата за пролет/лето 2023 година, во која се појавува – за прв пат – меѓународно признатата амбасадорка на брендот Георгина Родригез.

За прв пат во историјата на модната куќа, Елизабета Франки избра меѓународно име за амбасадор на брендот што ја отелотворува идејата за самоуверена и самосвесна жена. Рекламната кампања ја сними фотографот од Болоња, Нима Бенати, додека Георгина Родригез е идеална протагонистка на индивидуална и елегантна нарација, со естетски влијанија, различни култури и нови вибрации кои служат како фил руж што се провлекува низ пролет/лето колекцијата од 2023 година.

Џорџина отсекогаш изгледала како жена во склад со мојот свет и е совршена претстава за оние кои ги носат моите креации“, коментира дизајнерката. „Самосвесна, силна,но секогаш сензуално проникната со допир на меѓународна софистицираност – тоа се вредностите на брендот како што ги толкува Бенати, кој успеа на прекрасен начин да ја долови целата сила на посебните карактеристики и експресивност на Џорџина Родригез.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement