Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Совршена комбинација: Плетен елек и памучна маица

Плетените елеци добија нова популарност минатата година и нема да се откажат од својата позиција и оваа пролет. Ги видовме во колекциите Lacoste и Balmain за пролет/лето 2021.

За сите љубители на „preppy“ стилот – ова е одлична вест, бидејќи оваа пролет, покрај мокасини, кошули и плисирани здолништа, тие ќе можат да носат и омилени плетени елеци.

Во тренд се елеците во светли и неутрални бои, со отпечатоци и интересни текстури, долги и кратки – според вашето расположение.

Прашањето е со што да ги комбинираме. Секако, можете да го направите според класичната шема – со кошула, но оваа пролет трендсетерките сугерираат да не се грижите за избор на вистинска блуза, туку само комбинирајте го елекот со омилената бела маица.

Оваа техника е особено сакана од Французите. Само имајте на ум дека маичката не треба да биде премногу тесна, но пожелно е да изберете лежерни модели со широки ракави. Друга предност на белата класична маица е тоа што одговара на елек во апсолутно било која боја – од класична црна до светло розова со сјајни каменчиња или везови.

Комбинацијата на маица + елек е многу разноврсна, па можете да ја комплетирате со панталони, фармерки, тренерки или плисирани миди здолништа претставени на изложбата на Lacoste пролет/лето.

Тандемот плетен елек со маица дефинитивно ќе им се допадне и на обожавателите на preppy стилот и на оние кои штотуку решија да ги запомнат своите училишни години.

Погледнете ги инспиративните предлози во нашата галерија со фотографии.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Веќе може да ги следите трендовите што ќе преовладуваат во текот на следните неколку месеци! Температурата постојано се зголемува и сончевите денови станаа дел...

Green Tea

Експертите истакнуваат – Ова се најкорисните витамини и минерали за вашето тело! Важно е нашата диета да е богата со витамини и минерали, а...

Fool Moon

Холивудската звезда која светот ќе го освои со филмот „Доручек кај Тифани“, „Празник во Рим“ и „Сабрина“, по многу работи беше единствена и предизвикуваше...

Fine Living

Куќата е дизајнирана од мајката на пејачката, Тиш Сајрус. Мајли Сајрус е без сомнение една од најуспешните пејачки од својата генерација, која предизвика бројни...

Advertisement