Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Совршена за пролет – Нова Gucci колекција

Колоритни новитети во колекцијата Gucci пролет/лето 2021…

Брендот Gucci реши да му оддаде почит на модниот дизајнер Кен Скот со специјална капсула колекција, во која се наоѓаат неговите познати цветни материјали. Како долгогодишен обожавател на работата на Скот, Алесандро Микеле ја користеше својата жива графика на класични парчиња Gucci, односно на облека, додатоци и обувки.

Чантата Jackie е создадена од црна кожа, која е украсена со портокалови, жолти и лаванда ливчиња, додека чантата Marmont доби сличен, шарен дизајн, но на бела позадина. Макси фустаните во стилот на седумдесеттите години и костумите исто така го добија овој третман, совршено комбинирајќи се со ботаничката верзија на класичните Princetown папучи. Кога станува збор за додатоци, можеме да видиме капи и шалови и во колекцијата, како совршен и завршен детаљ.

Колекцијата Ken Scott x Gucci е веќе достапна за купување.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Најстариот син на Николас Кејџ изгледа сосема поинаку од неговиот славен татко, но се чини дека имаат заедничка слабост кон жените… Вестон Кејџ Копола...

Cotton Club

Кајли Џенер (25) деновиве е во Париз и ревносно ја следи Модната недела, но модните трендови ги диктира само она. Кајли Џенер на модната...

Fool Moon

Познатата двојка неодамна се раздели, а сега за прв пат беа фотографирани заедно на натпревар кој го играше нивниот син.Познатата пејачка Шакира и нејзиниот...

Cotton Club

Актерката Сара Џесика Паркер е позната по својот женствен и смел стил на облекување, а нејзината гардероба изобилува со константни парчиња од кои не...

Advertisement